Beniaminek trzeciej ligi, grupy trzeciej zachwyca!

Beniaminek trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Częstochowa odniósł drugie z rzędu, ligowe zwycięstwo i to po raz drugi w Częstochowie! Tym razem podopieczni Tomasza Kuźmy pokonali, 1.KS Ślęzę Wrocław, 2:1! Dla rezerw Rakowa Częstochowa to drugie wygrane w tym sezonie spotkanie w takich samych rozmiarach!

Obydwa zespoły do sobotniego, ligowe starcia w Częstochowie przystępowały niepokonane.

Dokładnie przed tygodniem drugi zespół Rakowa Częstochowa na inaugurację rozgrywekjako absolutny beniaminek pokonał w Częstochowie, MKS Kluczbork, 2:1 po bramkach Bartosza Chłoda i Pedro Vieiry. Natomiast najbliższy rywal częstochowian, drużyna Ślęzy Wrocław również udanie rozpoczęła nowy sezon w trzeciej lidze, grupie trzeciej.

Zespół prowadzony przez Grzegorza Kowalskiego wygrał na Stadionie we Wrocławiu – Kłokoczycach,  z drugim zespołem Górnika Zabrze2:1 po golach Adama Samca i Viniciusa Matheusa.

Od samego początku spotkania Rakowa II Częstochowa z wrocławską Ślęzą nie brakowało emocji. Już w 4.minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, jednak po centrze z rzutu rożnego i główce jednego z zawodników Rakowa II Częstochowa, skutecznie interweniował Jakub Wąsowski! Pod bramką strzeżoną przez Xaviera Dziekońskiego również sporo się działo.

Najpierw w 7.minucie po uderzeniu Mikołaja Wawrzyniaka piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Następnie w 15.minucie w polu karnym gospodarzy na murawę upadł wspomniany wcześniej Wawrzyniak. Mimo olbrzymich protestów gości, którzy domagali się podyktowania “jedenastki” gwizdek arbitra głównego Pana Gerarda Gawrona z Mielca…milczał!

Podopieczni Tomasza Kuźmy objęli prowadzenie w 22.minucie, kiedy to Pedro Vieira pięknym uderzeniem w samo okienko pokonał wychowanka Victorii Kałuszyn! Asystę przy tym golu zaliczył Tobiasz Kubik.

Wrocławianie do remisu doprowadzili w 27.minucie…po błędzie bramkarza Xaviera Dziekońskiego! Wychodzącego poza pole karne golkipera gospodarzy minął Mateusz Stempin, który idealnie podał do Viníciusa Matheusa. Wychowanek Paraná Clube Kurytyby ze stoickim spokojem strzelił na pustą bramkę i mieliśmy wynik 1:1.

W 40.minucie spotkania gospodarze po raz drugi w tym meczu objęli prowadzenie. Tym razem znów dużą rolę odegrał Tobiasz Kubik, który był faulowany w polu karnym gości. Będący najbliżej całej sytuacji arbiter główny Pan Gerard Gawron z Mielca bez wahania wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na 11.metrze podszedł Bartosz Chłód, który pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Ślęzy! Obydwie drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 2:1 dla gospodarzy.

W drugiej części spotkania goście goniący wynik musieli odważniej zaatakować. W 48.minucie piłkę zmierzającą w światło bramki po uderzeniu Mikołaja Wawrzyniaka świetnie wybronił Xavier Dziekoński! Natomiast tuż przed zakończeniem czasu regulaminowego drugiej połowy pod polem karnym częstochowian został podyktowany rzut wolny. Do piłki podszedł Vinícius Matheus.

Piłka po uderzeniu mającego podwójne obywatelstwo – brazylijskie i włoskie, zawodnika minęła mur. Jednak na szczęście dla podopiecznych Tomasza Kuźmy efektowną “robinsonadą”  wychowanek MOSP-u Białystok uchronił swój zespół przed utratą gola!

Do samego końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i tym samym Raków II Częstochowa pokonał 1.KS Ślęzę Wrocław, 2:1 w spotkaniu 2.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Częstochowianie odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i w tabeli przewodzą całej stawce!

Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Tomasza Kuźmy rozegrają w środę, 17.sierpnia br. O godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z BTP Stalą Brzeg. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Brzegu przy ulicy Sportowej 1. Obiekt może pomieścić 2000 kibiców.

Zawodnikiem drużyny Stali jest były piłkarz Rakowa Częstochowa, 26-letni pomocnik, Dominik Bronisławski. W sezonie 2015/2016 rozegrał On 14.spotkań w barwach Rakowa Częstochowa i spędził na boisku 687.minut!

13.08.2022, g.12:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – 1.KS Ślęza Wrocław, 2:1, (2:1),

1:0: Vieira 22′

1:1: Vinícius Matheus 27′

2:1: Chłód 40′ (k)

Sędziował: Gerard Gawron (Mielec). Żółte kartki: Kucharczyk 63′ (faul), Tylec 90+2′ (nie sportowe zachowanie). W 88.minucie żółtą kartką został napomniany trener Rakowa II Częstochowa, Tomasz Kuźma. Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Xavier Dziekoński – 2.Oskar Krzyżak, 4.Bartosz Chłód (46′ 3.Michał Czekaj), 8.Adrian Balboa (74′ 14.Jakub Bator), 10.Hubert Tylec, 11.Pedro Vieira (82′ 9.Mateusz Niedziałkowski), 13.Piotr Malinowski (kpt), 16.Oliwier Kucharczyk, 18.Szymon Zielonka (53′ 21.Miłosz Rogula), 19.Tobiasz Kubik (53′ 22.Jakub Wireński), 20.Łukasz Furtak.

Rezerwowi: 12.Hubert Muszyński – 15.Przemysław Mizgała.

1.KS Ślęza Wrocław: 1.Jakub Wąsowski – 2.Oskar Hampel (68′ 7.Przemysław Marcjan), 3.Radosław Bąk (61′ 26.Dominik Krukowski), 5.Mateusz Stempin, 9.Mikołaj Wawrzyniak ( 68′ 4.Kamil Olek),17.Vinícius Matheus, 18.Gabriel Dornellas, 21.Adam Samiec (kpt), 23.Maciej Tomaszewski, 24.Paweł Fediuk (77′ 8.Tomasz Wroński), 25.Mateusz Kluzek (77′ 29.Jakub Murat).

Rezerwowi: 12.Wiktor Gasztyk – 16.Marcin Dudek.

Trener: Grzegorz Kowalski