Nowości w sprawie modernizacji linii tramwajowej w Częstochowie


W ślad za przekazanymi przez firmę NDI, wykonawcę przebudowy starej linii tramwajowej w Częstochowie, zapowiedziami dotyczącymi organizacji ruchu w centrum miasta na najbliższe tygodnie i informacjami przekazanymi przez Biuro Inżyniera Ruchu w sprawie planowanej w związku z tym organizacji komunikacji miejskiej w Śródmieściu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie przekazuje, że:

 

 

  • 7 czerwca (poniedziałek) otwarte dla ruchu zostaną skrzyżowania: Alei Najświętszej Maryi Panny z alejami Wolności i Kościuszki, ulicy Jasnogórskiej z alejami: Kościuszki i Armii Krajowej (wlot wschodni, przejazd przez torowisko, strona od strony L.O. im. Norwida, wlot na druga stronę skrzyżowania pozostanie zamknięty) oraz ulicy Orzechowskiego z Aleją Wolności przy dworcu
  • 8 czerwca (wtorek) na swoje stałe trasy przez al. NMP i ul. Orzechowskiego przy Dworcu PKS wrócą autobusy MPK, które podczas zamknięcia skrzyżowań jeździły objazdami (szczegóły w komunikacie BiR na stronie UM i w załączniku)
  • 8 czerwca (wtorek) w związku z częściowym zamknięciem dzień później przejazdu przez torowisko w al. Jana Pawła II, autobusy MPK kursujące pierwotnie w ciągu al. Jana Pawła II zostaną skierowane do odwołania w obu kierunkach na trasy objazdowe przez al. NMP (szczegóły w komunikacie BiR na stronie UM i w załączniku).
  • 9 czerwca (środa) częściowo zamknięty zostanie przejazd przez torowisko w ciągu al. Jana Pawła II (DK-46), zamknięta zostanie jezdnia północna od strony Tysiąclecia (cztery pasy ruchu), ruch na wprost w al. Jana Pawła II (kierunek Wieluń) oraz w lewo i prawo w al. AK (w kierunku centrum i Tysiąclecia) odbywać się będzie po dotychczasowych lewoskrętach, co znacznie wydłuży czas przejazdu przez skrzyżowanie w wymienionych kierunkach. Ruch w przeciwną stronę w ciągu al. Jana Pawła II (kierunek DK-1) będzie odbywał się bez zmian, zachowane zostaną także pozostałe relacje przejazdu przez skrzyżowanie. Wspomniane zamknięcie północnej części przejazdu przez torowisko w al. Jana Pawła II potrwa około miesiąca. Termin ten może wydłużyć się o kolejny miesiąc w przypadku konieczności przebudowy sieci wodociągowej, co wyjaśni się po odsłonięciu elementów infrastruktury wodociągowej znajdującej się pod skrzyżowaniem. Po zakończeniu prac na północnej stronie skrzyżowania, roboty (a wraz z nimi zamknięcia dla ruchu) przeniosą się na drugą stronę przejazdu, o czym poinformujemy w stosownym czasie w odrębnym komunikacie. Graniczny termin łączny obowiązywania wszystkich utrudnień na tym skrzyżowaniu, według zapowiedzi wykonawcy, to 20 sierpnia br.
  • Z uwagi na powyższe kierowcy przemierzający miasto tranzytem w ciągu DK-46 proszeni są o omijanie powyższego zamknięcia np. autostradową obwodnicą Częstochowy A1 (służące temu wjazdy i wyjazdy na węzłach Częstochowa Północ, Częstochowa Jasna Góra, Częstochowa Blachownia). Pozwoli to zaoszczędzić czas przejazdu i umożliwi zminimalizowanie utrudnień dla ruchu lokalnego, który kanalizować będzie się przez wspomniane zwężenie w ciągu al. Jana Pawła II i otwarty przejazd al. NMP.
  • W następnych dniach kolejnym skrzyżowaniem przewidzianym do zamknięcia dla ruchu do odwołania będzie skrzyżowanie ul. Orzechowskiego z al. Wolności przy Dworcu Głównym PKP, objazd zamknięcia przez skrzyżowanie tych ulic odbędzie się przy Dworcu PKS.

 

 

W przypadku konieczności wprowadzenia jakichkolwiek zmian czy modyfikacji przez wykonawcę, ewentualne korekty przekażemy osobnym komunikatem. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *