Raków II Częstochowa podejmuje byłego Mistrza Polski


W najbliższą niedzielę, 30.maja br. – rezerwy Rakowa Częstochowa zmierzą się z Szombierkami Bytom w spotkaniu 31.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I. Początek meczu o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Tekstową relację LIVE przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebooku.

Po ostatnim ligowym zwycięstwie, w minioną środę, 26.maja br. podopiecznym Tomasza Kuźmy do do zapewnienia sobie Mistrzostwa Zina IV Ligi, Gr. I i prawa gry w barażach o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej – brakuje już tylko jednego punktu. W dwustopniowych barażach, które zostaną rozegrane w dniach (19 i 23.czerwca br. ) –  rywalem częstochowian będzie Mistrz Zina IV Ligi, Gr. II – MKS Odra Wodzisław Śląski.

Jednak już w sobotę, (30.05.2021) Raków II Częstochowa bez wychodzenia na boisko, może sobie zapewnić Mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr.I. i tym samym awans do baraży o trzecią ligę, grupę trzecią.
Stanie się tak, jeżeli drugi w tabeli MLKS Znicz Kłobuck nie zdobędzie w sobotę, 30.maja br. kompletu punktów na wyjeździe z LKS Unią Kosztowy Mysłowice. Początek tego meczu o godzinie 17:00.
W dwustopniowych barażach rywalem będzie MKS Odra Wodzisław Śląski ( terminy spotkań ustali Wydział Gier ŚlZPN – gospodarza pierwszego spotkania wyłoni losowanie), które odbędzie się w środę, 2.czerwca br. o godzinie 16:00 w siedzibie ŚlZPN w Katowicach przy ulicy Francuskiej 32.
Drugi zespół Rakowa Częstochowa pewnie przewodzi stawce w rozgrywkach Zina IV Ligi, Gr. I. Częstochowianie mają na swoim koncie 66.punktów i aż o dwanaście “oczek” wyprzedzają wicelidera – Znicza Kłobuck.
Najbliższy rywal podopiecznych Tomasza Kuźmy – GKS Szombierki Bytom to były Mistrz Polski (z sezonu 1979/1980). Zespół prowadzony przez Marcina Molka z dorobkiem 39.punktów zajmuje w tabeli Zina IV Ligi, Gr. I, ósmą lokatę. 
W ostatniej ligowej kolejce, bytomianie pokonali przed własną publicznością Unię Dąbrowa Górnicza, 3:0.
Arbitrem głównym spotkania Rakowa II Częstochowa z Szombierkami Bytom będzie Damian Rokosz z Rogoźnika.
Kadra GKS Szombierek Bytom na rundę wiosenną sezonu 2020/2021:
Bramkarze: Adrian Dorosławski, Mateusz Harkawy, Jakub Zapiór.
Obrońcy: Tomasz Balul, Remigiusz Curyło, Denis Oracz, Jakub Stefaniak, Jakub Wagner, Miłosz Ziomek.
Pomocnicy: Fabian Bulek, Kacper Cebula, Paweł Drapała, Paweł Juraszczyk, Mateusz Kaiser, Stanisław Krawiec, Przemysław Kuciński, Łukasz Łebko, Przemysław Niesterczuk, Tomasz Rybak.
Napastnicy: Remigiusz Malicki, Kamil Moritz, Karol Pstuś, Marek Szubert.
Przybyli:
Denis Oracz – GKS Piast II Gliwice
Adrian Dorosławski – LKS Porawie Większyce
Mateusz Harkawy – GKS Gwarek Ornontowice
Sztab szkoleniowy:
I Trener: Marcin Molek
II Trener: Piotr Bogusz
Asystent trenera/Analityk: Marek Kopiec
Kierownik drużyny/Trener bramkarzy: Marcin Wójcik
Fizjoterapeuta: Patryk Wiśniewski
Autor: Przemysław Pindor 
Foto: GKS Szombierki Bytom 
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *