Znane są już wyniki badań genetycznych odnalezionych w Romanowie zwłok dwóch kobiet


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Częstochowie odwołali poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą W. i jej 15-letnią córką Oliwią W. Zwłoki zaginionych zostały odnalezione w kompleksie leśnym w Romanowie w dniu 21 lutego br. Badania genetyczne potwierdziły ostatecznie ich tożsamość.

Częstochowscy policjanci od 11 lutego br. prowadzili intensywne poszukiwania 45-letniej mieszkanki Częstochowy i jej 15-letniej córki. Zaginione 10 lutego br. opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. 13 lutego br. na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R., który usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Mężczyzna nie przyznawał się do winy i nie współpracował z organami ścigania, dlatego kryminalni włożyli wiele pracy w to, by ustalić co tak naprawdę wydarzyło się 10 lutego i cały czas aktywnie prowadzili poszukiwania za zaginionymi. Na podstawie wnikliwej analizy zgromadzonych informacji oraz dzięki rzetelnej pracy operacyjnej udało się zawęzić rejon poszukiwań do miejscowości Romanów. Ustalenia policjantów potwierdził również świadek, który w rejonie kompleksu leśnego widział samochód, należący do zaginionej 45-latki.
Częstochowscy policjanci wsparci policjantami z komendy głównej, Katowic i Wrocławia oraz funkcjonariuszami straży pożarnej z Częstochowy od wczesnych godzin porannych 21 lutego br. przeczesywali zalesiony teren w Romanowie. Przed południem odnaleźli zakopane na głębokości około metra ciało 45-letniej Aleksandry W. oraz truchło psa, a kilka metrów dalej ukryte w ten sam sposób ciało jej 15-letniej córki. W związku z tym, że najbliżsi nie byli gotowi na udział w identyfikacji zwłok, prokurator zdecydował, że ich tożsamość zostanie ustalona na podstawie wyników badań genetycznych. Otrzymane dzisiaj wyniki przeprowadzonych badań jednoznacznie potwierdziły, że ujawnione w kompleksie leśnym ciało 45-letniej kobiety i 15-letniej dziewczyny to zaginione mieszkanki Częstochowy.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 45-letniej kobiety i jej 15-letniej córki trwa i jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. W dalszym ciągu Policja prosi o przekazywanie istotnych informacji i apeluje do wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy 20.00 a 0.00 widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód. Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl.
Osobom przekazującym informacje zapewnia anonimowość.

 

za KMP w Częstochowie

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *