„Alfa Sosnowscy” – czyli wszystko zależy od oświetlenia


A szczególnie od jego jakości. Lampa jest początkiem, ale i dopełnieniem całości wnętrza. To oświetlenie jest tą wisienką na torcie, bowiem odpowiednio dobrane do stylu wnętrza żyrandole, kinkiety czy lampy stojące nadają to nieuchwytne coś, czyli dobry klimat i przyjazną atmosferę. A to właśnie decyduje o naszym dobrym samopoczuciu.

 

Jednak wybór stosownych lamp nie należy do łatwości. Oferta na rynku – pod względem wzorów i cen – jest bardzo duża i można od tego dostać zawrotu głowy. A przecież nie na tym nam zależy. Chcemy sprawnie i trafnie wybrać i kupić lampy, które najlepiej sprawdzą się w naszych domach, mieszkaniach, pokojach. Będą cieszyć oko i duszę, i będą odpowiednio dobrane do wystroju. Zatem musimy pamiętać, że inne lampy pasują do salonu, inne do sypialni, inne do kuchni.

 

Szeroką gamę różnego rodzaju lamp oferuje podczęstochowska firma „Alfa Sosnowscy”, z siedzibą w Nowej Wsi w gminie Poczesna. To przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją i wypracowaną marką. Firma, którą w 1974 roku założyli bracia – Stanisław i Janusz Sosnowscy, od prawie pół wieku nadaje nowe trendy w branży oświetleniowej. To zdobyte pracą  doświadczenie świetnie przekłada się na wzornictwo – gustowne, dopracowane w szczegółach, różnorodne –innowacyjne, nowoczesne, a także tradycyjne. Firma produkuje lampy sufitowe, stojące, podłogowe, kinkiety, plafony.

 

Filozofią „Alfy Sosnowscy” jest dobro klienta. Tu wszyscy myślą o jego potrzebach, stąd tak bogaty wybór – 1200 różnych wzorów lamp . Firma nieustannie poszerza asortyment dostosowując się do stylistyki obowiązującej w danym momencie w meblarstwie, wykończeniu wnętrz mieszkalnych i biurowych. Stosuje różne formy technologiczne – to co od lat niezmienne, czyli połączenie stali ze szkłem i drewnem, ale także otwarta jest na nowości, jak na przykład łączenie tych komponentów z materiałami naturalnymi jak wiklina lub masa perłowa. Obecną dominującą tendencją są wykończenia chromowe oraz szeroka gama klasycznych abażurów z tkanin, także dość nietypowych jak filc w bogatej palecie kolorystycznej.

Produkcja lamp odbywa się na bazie surowców i elementów, które w szerokim zakresie wytwarzane są w firmie na poszczególnych wydziałach specjalizujących się w maszynowej i mechaniczno-ręcznej obróbce stali, szkła, drewna oraz tworzyw sztucznych. We własnej pracowni projektowej Firmy powstają nowe oryginalne gamy wyrobów spełniając kryteria najwyższej jakości lamp produkowanych w Polsce. Wysoka jakość produktów w połączeniu z szeroka gama wzorów klasycznych po formy zgodne z panującymi trendami są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta Klientów.

 

 

Jedną z najciekawszych technologii wykorzystywanych w procesie produkcyjnym jest proces galwanizacji polegający na pokrywaniu elementów metalowych chromem trójwartościowym, który jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska. Zastosowanie powłok katartycznych spowodowało większą odporność elementów przed czynnikami zewnętrznymi oraz podniosło estetykę wyrobów. W związku ze stosowaniem w produkcji tak złożonych procesów chemicznych firma Alfa Sosnowscy stała się wiodącą firma produkcyjną specjalizującą się w zakresie zaawansowanej galwanotechniki.

Gotowe wyroby podlegają wnikliwej kontroli technicznej, szczególnie pod względem bezpieczeństwa i jakości – wszystkie produkty posiadają Europejski Certyfikat Zgodności CE.

 

Fot. Alfa Sosnowscy

Podziel się:

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *