Porażka Rakowa w fazie grupowej Ligi Europy UEFA

Mistrz Polski – Raków Częstochowa w swoim debiucie w fazie grupowej europejskich pucharów przegrał w czwartek, 21.września br. na wyjeździe z Atalantą Bergamo BC, 0:2. Obydwie bramki dla gospodarzy wpadły w drugiej części spotkania.

Początek czwartkowego meczu na Gewiss Stadium w Bergamo pokazał, że o punkty w Północnych Włoszech będzie niezwykle ciężko. Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę i narzucili  swoje tempo gry. Tylko w pierwszej części meczu gospodarze oddali osiem strzałów na bramkę, przy tylko jednym uderzeniu w wykonaniu częstochowian. Tylko również dzięki wspaniałej dyspozycji Vladana Kovacevicia, “Czerwono – niebiescy” do przerwy nie stracili choćby jednego gola.

Bramki natomiast wpadły w drugiej odsłonie meczu i były to dwa trafienia dla gospodarzy. Najpierw w 49.minucie na listę strzelców wpisał się trzynastokrotny Reprezentant Belgii, Charles De Ketelaere. W 66. minucie Atalanta podwyższyła swoje prowadzenie. Ponownie gospodarze zdobyli gola strzałem głową, ale tym razem na listę strzelców wpisał się Brazylijski, środkowy pomocnik – Éderson José dos Santos Lourenço da Silva “Éderson”. Co ciekawe, zawodnik ten ledwie…cztery minuty wcześniej pojawił się na placu gry.

Tym samym, w swoim pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy UEFARaków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Atalantą Bergamo BC, 0:2. W innym spotkaniu “Rakowskiej grupy” – SK Sturm Graz przegrał przed własną publicznością ze Sportingiem Lizbona CP, 1:2.

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy UEFARaków Częstochowa zmierzy się z SK Sturmem Graz w czwartek, 5.października br. o godzinie 18:45 na ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Mecz “na żywo” pokaże TVP Sport oraz aplikacja mobilna TVP Sport. Spotkanie będzie można oglądać również na stronie internetowej sport.tvp.pl

21.09,2023, g.21:00: Bergamo (Gewiss Stadium):

Atalanta Bergamo BC – RKS Raków Częstochowa 2:0, (0:0),

Bramki:

1:0: Charles De Ketelaere 49′

2:0: Éderson José dos Santos Lourenço da Silva “Éderson 66′

Sędziował: Roi Reinshreiber (Izrael). Żółte kartki: de Roon 32′ (faul). Widzów: 13 698.

Atalanta Bergamo BC : 1. Juan Musso – 77. Davide Zappacosta (76′ 3. Emil Holm), 2. Rafael Tolói (kpt), 19. Berat Djimsiti, 42. Giorgio Scalvini, 22. Matteo Ruggeri – 17. Charles De Ketelaere (90+2′ 20. Mitchell Bakker), 15. Marten de Roon (62′ 13. Éderson), 7. Teun Koopmeiners, 11. Ademola Lookman (76′ 8. Mario Pašalić) – 9. Luis Muriel (62′ 59. Aleksiej Miranczuk). Trener: Gian Piero Gasperini.

RKS Raków Częstochowa: 1. Vladan Kovačević – 25. Bogdan Racovițan, 15. Adnan Kovačević, 3. Milan Rundić – 22. Deian Sorescu, 5. Gustav Berggren (71′ 8. Ben Lederman), 66. Giánnis Papanikoláou, 11. John Yeboah (61′ 93. Sonny Kittel), 30. Władysław Koczerhin (61′ 77. Marcin Cebula), 14. Srđan Plavšić (78′ 20. Jean Carlos Silva) – 9. Łukasz Zwoliński (70′ 19. Ante Crnac). Trener: Dawid Szwarga.