„Chcemy Europy wartości” – premier i europoseł Beata Szydło w Częstochowie


27 maja 2024 roku Częstochowę odwiedziła premier i europoseł Beata Szydło w towarzystwie kandydatek Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z województwa śląskiego.

 

W konferencji na pl. Biegańskiego w Częstochowie, która zakończyła przedwyborczy objazd kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z woj. śląskiego, uczestniczyły eurodeputowane Jadwiga Wiśniewska i Izabela Kloc.

– Rozmawiamy z Polakami o ważnych sprawach, ale przede wszystkim chcemy przekonać Państwa do tego, że trzeba 9 czerwca pójść do wyborów. Trzeba wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To są wybory, w których będziemy decydowali o przyszłości Europy, o przyszłości Polski. Będziemy decydowali o tym, czy Polska będzie państwem suwerennym, czy Unia Europejska będzie wspólnotą która łączy, która gwarantuje bezpieczeństwo i rozwój – powiedziała Premier Beata Szydło. – Chcemy żeby UE była silna, żeby się rozwijała, a wszyscy Europejczycy czuli się w niej bezpiecznie. Chcemy żeby wróciła do korzeni, do tej idei, tego pomysłu, który kiedyś połączył kraje europejskie, ażeby współpracować, być solidarnym, wzajemnie się wspierać – dodała.

Odnosząc się do obecnej  sytuacji w Unii Europejskiej powiedziała następnie: – Niestety są takie projekty, takie pomysły, żeby UE schodziła z tego toru budowy wspólnoty i solidarności europejskiej, żeby zamykała się tak naprawdę w różnego rodzaju pomysłach i projektach biurokratów brukselskich, elit liberalno-lewicowych. I my mówimy jasno, nasze ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość, nasza grupa polityczna w Parlamencie Europejskim, że chcemy Europy wartości…

Odnosząc się do nadchodzących wyborów dodała jeszcze: – Ważne wybory, szanowni Państwo. Będziemy decydować właśnie o bezpieczeństwie, właśnie o naszym przyszłym życiu, właśnie o tym, czy Europa i gospodarka europejska będzie gospodarką konkurencyjną, dającą dobrobyt mieszkańcom Europy czy będzie się zwijać. Czy rolnictwo europejskie przetrwa szaleństwo „zielonego ładu” i wreszcie, czy Europejczycy będą mogli bezpiecznie, godnie żyć i  żeby Europa i Unia Europejska były oazą wolności, wspólnotowości i solidarności.

Po tych słowach jeszcze raz zachęciła do oddania głosu 9 czerwca na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego zapewniając, że ci kandydaci nigdy nie sprzeniewierzą się naszym  interesom i interesom Polski oraz że będą bronić naszego dobra, naszego bezpieczeństwa i Ojczyzny.

Z kolei eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska zapewniła, że w Parlamencie Europejskim będą walczyć o jak najlepsze rozwiązania dla Polski: – Przede wszystkim unieważnimy pakt migracyjny, zatrzymamy „zielony nieład”, bowiem chcemy, żeby Europa rozwijała się również jeśli chodzi o przemysł. Nie może być tak, że firmy wyprowadzają produkcję poza UE, bo wielkie obciążenia klimatyczne są nie do udźwignięcia. Ta ucieczka firm poza UE powoduje wzrost bezrobocia. My chcemy Unię Europejską równych szans i takich samych możliwości dla wszystkich państw członkowskich.

Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka podpisów pod trzema petycjami: o przyznanie miejsca na multipleksie dla TV Republika, o przeprowadzenie referendum w sprawie „Zielonego ładu” oraz o przyjęcie przez Sejm RP ustawy chroniącej obywateli przed wzrostem cen energii od 1 lipca br. Zainteresowani złożeniem podpisu mogą to zrobić m. in. w biurze poselskim Posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego przy ul. Łódzkiej.

Maciej Świerzy

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *