Raków poza podium na zakończenie piłkarskiej jesieni!

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z KS Lechią Gdańsk, 1:3 w spotkaniu 17.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Taki rezultat sprawił, że podopieczni Marka Papszuna rundę jesienną obecnego sezonu zakończyli na czwartym miejscu z czterema punktami straty do…gdańskiej Lechii!

Mimo, że to Raków Częstochowa prowadził do przerwy z Lechią Gdańsk, 1:0 po premierowym golu w PKO Bank Polski Ekstraklasy zdobytym przez Bena Ledermana to ostatecznie to gdańszczanie zainkasowali trzy punkty.

Dwa gole dla podopiecznych Tomasza Kaczmarka zdobył İlkay Durmuş. Wychowanek SV Stuttgarter Kickers pokonał Vladana Kovačevicia w 53 i 75.minucie. Trzecie trafienie dla gospodarzy uzyskał w 86.minucie Flávio Emanuel Lopes PaixãoCo ciekawe piłkarze Lechii Gdańsk trzecią bramkę zdobyli grając…o jednego zawodnika mniej, kiedy to drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał w 82.minucie, kapitan drużyny – Michał Nalepa.

Raków Częstochowa w przypadku pokonania Lechii Gdańsk na Polsat Plus Arenie Gdańsk zakończyłby rundę jesienną obecnego sezonu na trzeciej lokacie i taki cel od samego początku meczu przyświecał podopiecznym Marka Papszuna, którego wciąż nie jesteśmy pewni jakie będą Jego dalsze trenerskie losy. O wszystkim kibice mają się dowiedzieć jeszcze przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.

Pierwsi w tym meczu gola zdobyli piłkarze Rakowa Częstochowa, kiedy to w 16.minucie Dušana Kuciaka pokonał Ben Lederman. Dla wychowanka Point Break Soccer Academy było to premierowe trafienie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Po zdobyciu gola częstochowianie nieco się cofnęli co chcieli wykorzystać gospodarze, jednak po strzale Conrado Buchanelliego Holza i rykoszecie kapitana ‘Czerwono – niebieskich”, Andrzeja Niewulisa piłka nie wpadła do bramki Rakowa!

W drugiej części spotkania na murawie jednej z byłych aren UEFA Euro 2012 sporą przewagę posiadali już gospodarze, co udokumentowali trzema zdobytymi bramkami. Najpierw w 53.minucie Vladana Kovačevicia pokonał po raz pierwszy w tym spotkaniu posiadający podwójne obywatelstwo – tureckie i niemieckie, İlkay Durmuş. Po stracie wyrównującego gola Raków ruszył do zdobycia drugiej bramki, atakowała też Lechia Gdańsk i spotkanie zrobiło nam się bardzo ciekawe.

Jednak to gdańszczanie zdobyli drugiego gola a na listę strzelców ponownie wpisał się…İlkay Durmuş, który strzałem w samo okienko pokonał golkipera Rakowa Częstochowa! W 86.minucie gospodarze mimo, że grali o jednego zawodnika mniej ( 240.sekund wcześniej drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Nalepa) to zdobyli trzeciego gola w tym meczu. Na listę strzelców wpisał się Portugalczyk, Flávio Emanuel Lopes Paixão, który wykorzystał fatalny błąd Andrzeja Niewulisa i brak komunikacji między nim a Vladanem Kovaceviciem, ustalając tym samym wynik meczu.

Tym samym Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z KS Lechią Gdańsk, 1:3 w swoim ostatnim, wyjazdowym spotkaniu w 2021 roku. W drużynie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził były zawodnik Rakowa Częstochowa – Miłosz Szczepański. Natomiast drugi były piłkarz Rakowa, Maciej Gajos z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie.

Teraz przed częstochowianami trzy mecze przed własną publicznością. Najbliższy już w piątek, 10.grudnia br. O godzinie 20:30 przy Limanowskiego 83 Raków Częstochowa będzie podejmował GKS Piast Gliwice. Mecz “na żywo” od godziny 20:00 pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3 w ramach “Superpiątku”. Cały czas trwa sprzedaż biletów na ten i pozostałe dwa mecze, które zostaną rozegrane w Częstochowie. Więcej szczegółów na ten temat na oficjalnej stronie rakow.com.

3:1: Flávio Emanuel Lopes Paixão

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Conrado Buchanelli Holz 26′ (faul), Nalepa 44′ (faul) – Papanikolau 90+5′ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą) : Nalepa 82′ (faul). Widzów:

KS Lechia Gdańsk: 12.Dušan Kuciak – 5.Bartosz Kopacz, 25.Michał Nalepa (kpt), 23.Mario Maloča, 2.Rafał Pietrzak, 99.İlkay Durmuş, 6.Jarosław Kubicki (83′ 4.Kristers Tobers), 69.Jan Biegański (71′ 88.Jakub Kałuziński), 33.Marco Terrazzino (71′ 28.Flávio Emanuel Lopes Paixão), 20.Conrado Buchanelli Holz (71′ 22.Joseph Ceesay), 9.Łukasz Zwoliński (83′ 36.Tomasz Makowski).

Rezerwowi: 83.Antoni Mikułko – 17.Mateusz Żukowski, 79.Kacper Sezonienko, 30.Miłosz Szczepański.

Trener: Tomasz Kaczmarek.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 66.Ioannis Giannis Papanikolau, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 24.Zoran Arsenić (46′ 2.Tomáš Petrášek; 80’3.Milan Rundić), 7.Fran Tudor, 20.Marko Poletanović (46′ 88.Walerian Gvilia), 8.Ben Lederman, 70.Fábio Miguel dos Santos Sturgeon (67′ 17.Mateusz Wdowiak), 11.Iván López Álvarez, 23.Patryk Kun, 9.Sebastian Musiolik (57′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 14.Daniel Szelągowski, 22.Iwo Kaczmarski, 18.Jakub Arak.

Trener: Marek Papszun.