V Gminny Rajd „Tropem Wilczym” we Mstowie


Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającego 1 marca, reprezentacje młodzieży ze szkół z terenu gminy Mstów spotkały się na V Gminnym Rajdzie „Tropem Wilczym” – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedsięwzięcie odbyło się po raz pierwszy od pandemii.

 

Jej organizatorami byli: III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała”, Gmina Mstów i Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Mstowie. Honorowy patronat nad imprezą objął jak zwykle Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Przed Rajdem Robert Knysak przedstawił rys  historyczny oraz piosenki w wykonaniu zuchów i harcerzy, a następnie odegrano Hymn Państwowy.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Wójta Gminy, patrole z poszczególnych szkół rozpoczęły zmagania. Zespoły (składające się z 10 osób) realizowały zadania, przygotowane przez 23 MDH „Amonit”, z jej drużynową pwd. Anetą Pałczyńską. Na poszczególnych punktach patrolowych sprawdzana była wiedza patriotyczna uczestników, ich sprawność fizyczna i umiejętności terenoznawcze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal

Źródło: Gmina Mstów

Foto: Gmina Mstów

DG

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *