Pierwsza wygrana Norwida w play-offach

Po przegranym pierwszym meczu rundy play-off II Ligi siatkarskiej 25 stycznia z LKS Czarni Wirex Rząśnia 0:3, zawodnikom Exact System Norwid Częstochowa przyszło się zmierzyć z zespołem MKS-em Kalisz 2 lutego. Spotkanie miało miejsce w hali LO im. Cypriana Kamila Norwida przy ul. Jasnogórskiej.

Częstochowianie w znakomitym stylu pokonali zespół z Kalisza, bez straty. W całym meczu podopieczni Stanisława Gościniaka świetnie spisywali się w każdym elemencie gry. W ataku brylowali Tomasz Kryński, i Bartłomiej Krulicki. Skutecznie na zagrywce prezentował się Rafał Pawlak, którego serwisy odrzucały graczy z Kalisza. Do tego udało mu się zdobyć kilka asów serwisów. Norwid miał problemy jedynie na początku drugiego seta, kiedy minimalnie przeważali goście. Nie przeszkodziło to jednak miejscowym w osiągnięciu zwycięstwa w drugiej partii 25:15. Z kolei sety pierwszy i trzeci zakończyły się identycznym rezultatem – 25:16.

Następny mecz gracze Exact System Norwid Częstochowa rozegrali w środę (5 lutego) w Rzeczycy z tamtejszym LKS Caro. Spotkanie zakończyło się po wydaniu tego numeru „Gazety Częstochowskiej”. O rozstrzygnięciach tego pojedynku poinformujemy w następnym wydaniu.

Exact System Norwid Częstochowa – MKS Kalisz 3:0 (25:16, 25:15, 25:16)

Norwid: Rafał Pawlak, Dawid Siwczyk, Bartłomiej Krulicki, Tomasz Kryński, Damian Studziński, Adrian Kraś, Bartosz Zieliński (libero) oraz Marcin Mielak i Oskar Herman