Bratysława zdobyta

Puchar Europy Taekwon-do ITF

W miniony weekend 21-24 października w Bratysławie odbył się Puchar Europy w Taekwon-do ITF. W turnieju wystartowało ponad 900 zawodników z 35 państw. Częstochowską Akademię Taekwon-do AJD reprezentowało pięciu zawodników: Marek Matczak, Marcin Dusza, Tomasz Góra, Aleksandra Nowak i Jacek Wąsik.

Najlepiej zaprezentowała się Ola Nowak zwyciężając walki w kat. +70 kg, pokonując w pierwszej walce Korolainen Nyyti z Finlandii. Rewanżując się jej za finał z Mistrzostw Świata z Argentyny. Bardzo dobrze to rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata 2011 w Nowej Zelandii.
Tomasz Góra wygrał kat. do 54 kg, po bardzo emocjonującym pojedynku finałowym z zawodnikiem Aoun Elie z Lebonu. Ponad to był 3 w układach indywidualnych, gdzie po trzech wygranych pojedynka przegrał z Norwegiem o wejście do finału.
Marcin Dusza po dwóch wygranych pojedynkach przegrał z zawodnikiem z rosyjskim w walce o wejście do finału zajmując ostatecznie 3 miejsce w walkach juniorów do 70 kg.
W rywalizacji Old Boyów (powyżej 36 lat) Jacek Wąsik zajął 2 miejsce w walkach
powyżej 68 kg. Pokonując na swojej drodze zawodnika z Belgii i Grecji. Ulegając w finale zawodnikowi z Kirgistanu. Dodatkowo zajął on 2 miejsce w technikach specjalnych. Marek Matczak przegrał swój pierwszy pojedynek, choć gdyby sędziowie lepiej przyłożyli się do pracy wynik z pewnością byłby inny.

Wyniki:

Aleksandra Nowak: I m-ce walka powyżej 70 kg, I m-ce układy drużynowe, II m-ce walki drużynowe
Tomasz Góra: I m-ce walki do 54 kg, III m-ce układy do 1 kup
Marcin Dusza: III m-ce walki do 70kg juniorów
Jacek Wąsik: II m-ce walki powyżej 68 kg (powyżej 36 lat), II m-ce techniki specjalne (powyżej 36 lat).