Skra Częstochowa w coraz większych tarapatach!

W konfrontacji Skry Częstochowa z Chrobrym Głogów w spotkaniu kończącym 15.Kolejkę spotkań o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi, górą byli…podopieczni byłego trenera Skry Częstochowa- Marka Gołębiewskiego, którzy pokonali częstochowian, 2:1.

W poniedziałkowym (24.10.2022) spotkaniu piętnastej serii gier w Fortuna 1.Lidze, na GIEKSA Arena w Bełchatowie, nominalni jeszcze gospodarzepiłkarze częstochowskiej Skry podejmowali Chrobrego Głogów.

Głogowianie pokonali częstochowian, 2:1 a zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej części spotkania. Najpierw Jakuba Bursztyna w 32.minucie meczu pokonał Patryk Kusztal. Następnie na jedenaście minut przed zakończeniem premierowej odsłony na 2:0 dla gości podwyższył Patryk Mucha.

W drugiej odsłonie podopieczni Jakuba Dziółki starali się zmniejszyć rozmiary porażki i w 73.minucie Karola Dybowskiego zdołał pokonał Szymon Szymański. Jednak to był jedyny gol, na jaki w tym spotkaniu było stać drużynę Skry Częstochowa. W zespole gości od drugiej minuty doliczonego czasu gry drugiej części spotkania na boisku przebywał były piłkarz Skry, Kamil Wojtyra.

Piłkarze Skry Częstochowa ostatecznie przegrali z Chrobrym Głogów 1:2. Dla częstochowian była to już…ósma z rzędu porażka dodając do tego bilansu jedną z Wisłą Płock odniesioną w 1.Rundzie Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. Natomiast drużyna prowadzona przez Jakuba Dziółkę po raz ostatni sięgnęli po komplet punktów…13.sierpnia 2022 roku, kiedy pokonali w Bełchatowie, Zagłębie Sosnowiec, 1:0.

Piłkarze Skry Częstochowa po 15.seriach gier mają na swoim koncie mają zaledwie…14.punktów i plasują się w tabeli na 16.miejscu. Mają też najmniej goli strzelonych spośród wszystkich drużyn Fortuna 1.Ligi, bo zaledwie…dziewięć!

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w poniedziałek, 31.października br. O godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z…liderem Fortuna 1.Ligi, MKS Puszczą Niepołomice. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Niepołomicach przy ulicy Kusocińskiego 2. Podopieczni Tomasza Tułacza mają na swoim koncie 30.punktów i pewnie przewodzą stawce.

Niepołomiczanie w tym sezonie przed własną publicznością wygrali pięć spotkań, trzy zremisowali i…ani jednego meczu nie przegrali. To pokazuje, przed jak trudnym zadaniem staną piłkarze Skry Częstochowa. Spotkanie Puszczy Niepołomice ze Skrą Częstochowa pokaże “na żywo” Platforma Polsat Box Go.

24.10.2022, g.18:00: Bełchatów (GIEKSA Arena):

KS Skra Częstochowa – MZKS Chrobry Głogów 1:2, (0:2):

0:1: Kusztal 32′

0:2: P.Mucha 34′

1:2: S.Szymański 73′

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Olsztyn). Żółte kartki: Flak 57′ (faul), Nocoń 57′ (faul), Lukoszek 86′ (faul), Mesjasz 88′ (faul) – R.Mandrysz 12′ (faul), Steblecki 58′ (faul), K.Wojtyra 90+5′ (faul). Widzów: 98.

KS Skra Częstochowa: 1.Jakub Bursztyn – 13.Jan Flak, 20.Szymon Szymański, 4.Adam Mesjasz, 8.Rafał Brusiło, 15.Kamil Lukoszek, 72.Kacper Łukasiak (73′ 11.Damian Hilbrycht), 16.Bartosz Baranowicz, 25.Przemysław Sajdak (73′ 24.Bartłomiej Babiarz), 7.Piotr Nocoń (kpt) (88′ 87.Radosław Gołębiewski), 9.Filip Kozłowski (64′ 21.Jakub Sangowski). Trener: Jakub Dziółka.

MZKS Chrobry Głogów: 22.Karol Dybowski – 13.Jakub Kuzdra, 16.Robert Mandrysz, 5.Mavroudís Bougaḯdis, 11.Artur Bogusz, 7.Mateusz Bochnak (90+2′ 20.Eryk Pieczarka), 19.Patryk Mucha, 8.Jaka Kolenc (85′ 3.Michał Michalec), 71.Sebastian Steblecki (67′ 89.Mateusz Machaj), 25.Patryk Kusztal (85′ 77.Dawid Hanc), 10.Rafał Wolsztyński (90+2′ 27.Kamil Wojtyra). Trener: Marek Gołębiewski.