POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY ŚMIERTELNIE POBIŁ 39-LATKA


Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie wytropili, a następnie zatrzymali 27-latka, który w jednym z opuszczonych budynków przy al. Wolności w Częstochowie pobił dotkliwie 39-latka. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. 27-latek został tymczasowo aresztowany, grozi mu dożywotnie więzienie.

W piątek oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie odnalezionym przy pustostanie w centrum miasta. Po przybyciu na miejsce policjanci z „jedynki” podjęli reanimację mężczyzny, jednak jego życia nie udało się uratować. Osoby, które zgłaszały interwencję oraz przebywały w tym miejscu były nietrzeźwe, w związku z powyższym zostały doprowadzone do izby wytrzeźwień, by następnego dnia móc z nimi wykonać czynności procesowe. Żadna z nich nie potrafiła powiedzieć, co się stało i jak doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Czynności prowadzone były pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

Kryminalni z komisariatu I dotarli do potencjalnych świadków zdarzenia, co pozwoliło im wytypować, a następnie wytropić i zatrzymać sprawcę pobicia 39-latka. Jak się okazało, poprzedniego dnia przy alei Wolności między 39-latkiem, a jego oprawcą doszło do nieporozumienia. 27-latek zaatakował i dotkliwie pobił 39-latka, po czym pozostawił bez pomocy.

Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 39-latka. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że 27-latek kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *