Nietypowe ostatki


Rodzice dzieciom

Na ogół bywa tak, że to dzieci przygotowują spektakle dla rodziców, tym razem było odwrotnie. 28. lutego rodzice uczniów klasy II e ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie zaprezentowali swoim pociechom przedstawienie “Kopciuszek”, w którym odegrali wszystkie role.
Był to pomysł wychowawczyni Anny Dziubczyk. Nie po raz pierwszy udało się jej z sukcesem zainspirować rodziców do współpracy ze szkołą. Wcześniej podczas wspólnych spotkań czytali już dzieciom literaturę, teraz, jak określiła pani Anna, “zabawili się w teatr”. Efekt był znakomity, a zabawa przednia. Rodzice wykazali się dużymi talentami aktorskimi, dzieci zaś doceniły ich wysiłki gorącymi oklaskami. Przedsięwzięcie spełniło również rolę integracyjną. – Próby zbliżyły nas, podczas przygotowań było wiele emocji i śmiechu – mówi Anna Dziubczyk. Ale najważniejsze, jak podkreśla A. Dziubczyk, jest wzajemne zrozumienie i współpraca, które tworzą dobry klimat wychowawczy.
W spektaklu wystąpili: Izabela Mazur, Anna Pinderak, Małgorzata Jarkiewicz, Marzena Milejska, Iwona Krystian, Monika Wojnowska, Arkadiusz Skutecki, Agata Szychalska, Paweł Czechowski, Teresa Tałaj, Agnieszka Perz, Małgorzata Rubin, Lena Kozłowska-Idziak, Witold Rak, Andrzej Mól, Robert Szostek i Dariusz Krystian.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *