Dragon po Pucharze Polski w Pruszczu Gdańskim

W dniach 02.03 – 04.03.2012 odbył się Puchar Polski. W Pruszczu Gdańskim wystartowało blisko 350 zawodników z całej polski, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych junior i senior.

W pierwszym dniu rywalizacji do walki o zwycięstwo w Pucharze Polski stanęli seniorzy, którzy oprócz walki o zwycięstwo w tym turnieju walczyli o kwalifikacje do mistrzostw polski. W rywalizacji seniorskiej dobrze zaprezentowali się Kamil Badura, Anna Kołodziejska, Artur Osuchowski, Grzegorz Woźniak, Tomasz Bejm oraz Zdzisław Synoradzki. Zmaganie naszych zawodników przyniosły naszemu klubowi trzy brązowe medale. Kamil wywalczył brązowy medal w układach formalnych stopni I Dan, nieznacznie ulegając zawodnikowi z Legnicy Maciejowi Żukowi. Sukces Kamila jest tym większym, iż jest to jeszcze junior, który dopiero przeciera swoje szlaki wśród seniorów. Drugi brązowy medal wywalczyła Anna Kołodziejska, która podczas rywalizacji w konkurencji walki powyżej 70 kg musiała uznać wyższość jedynie obecnej Mistrzyni Świata, Europy i Polski Aleksandry Nowak. Jednak Ania może być zadowolona ze swojego występu gdyż powróciła do rywalizacji po dwu letniej przerwie. Ostatni medal przypadł najstarszemu naszemu zawodnikowi. Synoradzki nieznacznie w walce o finał przegrał z zawodnikiem z Warszawy Mateuszem Mrozem, który ostatecznie wygrał rywalizację w kategorii +80 kg. Blisko zdobycia medali w konkurencji walki do 71 kg był Artur Osuchowski i Grzegorz Woźniak.
W drugim dniu zmagań na Pucharze Polski do rywalizacji stanęli nasi juniorzy. W gronie naszych zawodników w rywalizacji juniorskiej pewnymi kandydatami do medali byli: Marlena Lech, Karina Szczepanek, Paula Piotrowska i Kamil Badura. Pozostali nasi juniorzy byli debiutantami na tak poważnej arenie. Marlena w rywalizacji w kategorii do 50 kg nieznacznie przegrała walkę o brązowy medal z Graczyk Elizą z Łodzi. Karina po zaciętej walce w technikach specjalnych stanęła na najniższym stopniu podium. Kolejny świetny występ odnotowali Paula Piotrowska oraz Kamil Badura, który na koniec rywalizacji został wybrany najlepszym zawodnikiem zmagań juniorskich. Piotrowska zwyciężyła w kategorii układów formalnych I Dan. Paula startując w wyższej kategorii wagowej do 60 kg dotarła do finału gdzie po bardzo wyrównanym pojedynku uległa zawodniczce z warszawy. Paula do srebrnego medalu dołożyła drugi srebrny medal w kategorii technik specjalnych, gdzie w decydującej dogrywce o złoty medal pokonała Karinę Szczepanek, a uległa Adzie Dworniak. Po dobrym początku rywalizacji w kategorii seniorskiej Kamil Badura nie zamierzał schodzić z poziomu. Kamil odnotował zwycięstwo w dwóch konkurencjach. Pierwszy złoty medal wywalczył w konkurencji technicznej układów formalnych I Danów. Drugi złoty medal do swojej kolekcji Kamil dorzucił w kategorii walik do 63 kg. Tym większy jest sukces Kamila, iż wystartował w wyższej kategorii niż startował w ubiegłym sezonie. Miłą niespodzianką dla trenerów był brązowy medal dla Pawła Chmielarskiego, który stanął na najniższym stopniu podium w technikach specjalnych chłopców.
Dobry występ Kamila i Pauli może być gwarancją powołaniem tych zawodników na kwietniowe Mistrzostwa Europy w Słowenii.
Trenerzy poza tym mogą być zadowoleni z występów pozostałych swoich podopiecznych, bo dobrze zaprezentowali się na ogólnopolskim tle.