Jeździec i koń zdali test. Zaczynają wspólną służbę


W tym tygodniu w częstochowskim Ogniwie Konnym odbyła się atestacja I i II stopnia. Koń Romero, którego opiekunem jest sierż. szt. Arkadiusz Cierpiał, zaliczył wszystkie zadania kontrolne, wykazał się posłuszeństwem oraz odwagą. Kolejny etap doskonalenia z sukcesem zakończyła także st. post. Ewelina Rakus, która odtąd może brać udział w działaniach o podwyższonym ryzyku.

20 i 21 grudnia 2023 roku na terenie Ośrodka KJ „Lambada” w Częstochowie odbyła się atestacja I i II stopnia. Jest to rodzaj egzaminu, któremu po ukończeniu szkolenia poddawane są zarówno konie, jak i nowi jeźdźcy. Składa się on z indywidualnej próby ujeżdżeniowej, polegającej na wykonaniu konkretnych ćwiczeń na ujeżdżalni oraz próbie sprawności użytkowej konia, która sprawdza jego posłuszeństwo oraz odwagę. Koń Romero wykonując zadania takie, jak przejazd obok źródła hałasu i pokonanie płonącej przeszkody, otrzymał atest I stopnia i już niedługo będzie go można spotkać na terenie Częstochowy podczas pierwszych patroli.

Drugiego dnia egzaminu próba sprawności użytkowej konia odbyła się przy współdziałaniu z pododdziałem Policji. St. post. Ewelina Rakus na koniu Smyczek zdobyła atest II stopnia, dzięki któremu będzie mogła pełnić służbę np. podczas demonstracji, czy przy zabezpieczeniu imprez o podwyższonym ryzyku.

Atestacja przebiegła pod okiem lekarza weterynarii oraz koordynatorów z Komendy Głównej Policji w Warszawie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

źródło KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *