Bezlitosny Raków

Drużyna pod wodzą Marka Papszuna z „przytupem” przypieczętowała awans do Nice 1.Ligi. Częstochowianie używając terminologii bokserskiej, „wypunktowali” Polonię Bytom wygrywając, 4:1.

Obydwie drużyny już przed tym spotkaniem były pewne swych losów w sezonie 2017/2018. Gospodarze- Polonia Bytom już przed tygodniem została zdegradowana do trzeciej ligi, grupy trzeciej, natomiast Raków z promocji na zaplecze Lotto Ekstraklasy cieszył się już dzień przed meczem z bytomianami. W Wejherowie miejscowy Gryf zremisował z Radomiakiem Radom (3:3) i dzięki takiemu rezultatowi częstochowianie awansowali do Nice 1.Ligi!
Raków z Polonią Bytom rozegrał bardzo dobry mecz. Pierwsza bramka padła już w 10.minucie. Rzut wolny egzekwował Rafał Figiel. Bardzo mocno posłaną futbolówkę „wypluł” przed siebie bramkarz gospodarzy i do niej dopadł Piotr Malinowski, który z bardzo bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce!
Na drugiego gola częstochowianie nie musieli długo czekać. Indywidualną akcją popisał się Przemysław Mizgała, który w 17.minucie pokonał bezradnie interweniującego Marcina Michalaka.
Gospodarze gola kontaktowego zdobyli w 22.minucie, kiedy to po dośrodkowaniu jednego z zawodników Polonii, Mateusza Lisa strzałem głową pokonał Michał Chrabąszcz.
W drugiej części gry na boisku rządzili i dzielili już tylko częstochowianie. Najpierw w 67.minucie przepięknym strzałem w samo okienko bramki gospodarzy trafił Peter Mazan a wynik ustalił Jakub Łabojko w 87.minucie meczu.
W najbliższą sobotę, 27 maja br. o godzinie 15:00 na MSP „Raków” dojdzie do bezpośredniej konfrontacji między Rakowem Częstochowa a opolską Odrą. Częstochowianie w przypadku zwycięstwa obejmą fotel lidera drugiej ligi.
1:4: Łabojko 83’
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki : Zaremba 26’ (faul), Lachowski 81’ (faul) (obaj Polonia Bytom). Widzów: 427.
KS Polonia Bytom : 1. Marcin Michalak – 20. Daniel Barbus, 9. Michał Szal, 3. Peter Jáno?ík, 16. Jakub Żmuda – 21. Sławomir Musiolik (78’ 25. Adam Varadi), 23. Marcin Lachowski (kpt) , 28. Jakub Kuzdra, 8. Michał Chrabąszcz, 24. Kamil Włodyka (82’ 17. Dawid Skrzypiński) – 26. Krzysztof Zaremba.
Rezerwowi: 12.Matko Perdijic – 17.Dawid Skrzypiński.
Trener: Andrzej Orzeszek.
RKS Raków Częstochowa : 1. Mateusz Lis – 18. Luká? ?uri?ka, 2. Tomá? Petrá?ek, 26. Łukasz Góra – 17. Przemysław Oziębała, 11. Jakub Łabojko, 7. Rafał Figiel (kpt), 8. Peter Mazan (86’ 4. Adam Mesjasz), 27. Przemysław Mizgała (71’ 23. Tomasz Wróbel), 13. Piotr Malinowski (90’ 25. Łukasz Siedlik) – 9. Tomasz Płonka (89’ 6. Filip Kowalczyk).
Rezerwowi: 33.Kamil Czapla – 19.Łukasz Kmieć, 16.Łukasz Sołowiej.