Brawo za pomysł. Siatki maskujące dla Ukrainy


W kilku częstochowskich szkołach średnich odbyła się akcja tworzenia siatek, które posłużą jako kamuflaż żołnierzom walczącym z rosyjską napaścią.

Młodzież częstochowskich szkół nie pozostaje obojętna na los naszych dotkniętych wojną wschodnich sąsiadów. Niedawno wzięła udział w akcji polegającej na wyplataniu siatek maskujących dla żołnierzy walczących na ukraińskim froncie. Impuls wyszedł naczelnika z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rafała Piotrowskiego, byłego dyrektora Zespołu Szkół Technicznych. Na pozytywny odzew młodzieży nie trzeba było długo czekać.

W inicjatywę aktywnie włączyły się cztery szkoły z oddziałami mundurowymi – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, Zespół Szkół Samochodowych (koordynujący całą akcję), Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego i Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II.

Zrobione przez młodzież siatki załadowano do samochodów składających się na kolejny konwój do walczącego kraju. Na Ukrainę przewieziono też 200 konserw mięsnych i zup błyskawicznych przekazanych przez „Fundację Barnaby” i naczelnika Rafała Piotrowskiego. Pomoc dopełniał zestaw 1000 pojemniczków z miodem podarowanym przez firmę ,,Miody Polskie”.

źródło UMCz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *