MUZYKA W BOBOLICACH


W najbliższą sobotę, 24 lipca 2021 roku, na zamku w Bobolicach odbędzie się kolejny koncert częstochowskich filharmoników w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

 

Już w sobotę, 24 lipca o godzinie 19.00, na zamku w Bobolicach usłyszymy wiolonczelowy kwartet Four Cellos w składzie: Adam Klocek – wiolonczela i prowadzenie, Emilia Sługocka – wiolonczela, Siergiej Rysanow – wiolonczela, Zofia Kulisiewicz – wiolonczela. To kolejny koncert z zaplanowanych przez częstochowskich filharmoników w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego, który jest nowością w kalendarzu miejskich wydarzeń kulturalnych. Filharmonia Częstochowska, po długich tygodniach zamknięcia, wychodzi do publiczności z serią wakacyjnych koncertów, których miejscem są urocze zakątki na szlaku turystycznym Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Bobolice to położona w samym sercu Jury niewielka miejscowość zatopiona wśród wapiennych ostańców. Jej powstanie nierozerwalnie wiąże się z istniejącym tu zamkiem. Zamek Bobolice został zbudowany w połowie XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Był elementem systemu obronnego jurajskich warowni, które chroniły zachodniej granicy królestwa od strony Śląska. Wraz z zamkiem, w Bobolicach powstała osada, którą zamieszkiwali rzemieślnicy, kupcy, rolnicy. Pod zamkiem znajdowała się kuźnia, browar, gospoda oraz inne zabudowania gospodarcze. Na przestrzeni wieków Bobolice oraz tutejszy zamek wielokrotnie zmieniały właścicieli. Miejscowość na przełomie XIV i XV wieku była częścią dóbr królewskich, by następnie przejść w ręce rodów szlacheckich. Obecnie zamek należy do rodziny Laseckich.

Bilety wstępu na zamek zgodnie z miejscowym cennikiem

http://www.zamekbobolice.pl/zamek.html
Obowiązują nadzwyczajne warunki uczestnictwa w koncertach: zasłanianie nosa i ust, dystans, dezynfekcja i ograniczona liczba słuchaczy
Na podst. informacji udostępnionej przez Filharmonię Częstochowską
obok: program festiwalu

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *