Rezerwy lepsze od…rezerw

Po środowym zwycięstwie (6:0) nad Wartą Działoszyn kolejnym rywalem drugiej drużyny Rakowa Częstochowa w sobotę (06.02.2021) były występujące w Zina Klasie Okręgowej grupie “śląskiej” IV – rezerwy GKS-u Katowice. Gospodarze pokonali rywali ze Stolicy Górnego Śląska, 2:1.

Podopieczni Tomasz Kuźmy tym samym kontynuują zwycięską passę. Najpierw w swoim pierwszym meczu kontrolnym pokonali w Częstochowie, czwartoligową Wartę Działoszyn a następnie zwyciężyli z niżej notowanym zespołem – GKS-em II Katowice.

Gospodarze mogli to spotkanie wygrać wyżej, jednak w decydujących momentach pod bramką rywali zabrakło zimnej krwi oraz skuteczności. Obydwa trafienia dla drugiego zespołu Rakowa Częstochowa zdobył w premierowej odsłonie, Filip Głasek (10′ i 37′). Rywale odpowiedzieli jedynie golem honorowym w 67.minucie. Wtedy bramkarza testowanego pokonał Moskal.

W kolejnym meczu towarzyskim przed Rakowem II Częstochowa występującym w Zina IV Lidze, Gr. I  poprzeczka zostanie zawieszona znacznie wyżej.  W przyszłą sobotę, 13.lutego br. drużyna pod wodzą Tomasz Kuźmy zmierzy się bowiem z 18.zespołem trzeciej ligi, grupy trzeciejKS Polonią Nysa.

Co ciekawe szkoleniowcem tego zespołu jest były 18-krotny Reprezentant Polski, srebrny medalista IO z Barcelony 1992,  49-letni Marcin Jałocha. W przeszłości zawodnik m.in Wisły Kraków, Legii Warszawa Polonii Warszawa a także Ceramiki Opoczno. Nysanie po rundzie jesiennej obecnego sezonu z dorobkiem 11.punktów zajmują przedostatnie miejsce w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Spotkanie z Polonią Nysa zaplanowano na godzinę 10:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

06.02.2021, g.10:00 : Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – GKS II Katowice 2:1, (2:0),

1:0: Głasek 10′

2:0: Głasek 37′

2:1: Moskal

Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa). Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków II Częstochowa: 1.połowa: Zawodnik testowany 1 – M. Mizgała, Szymocha, Krysik, Zawodnik testowany 2, Kanior, Głasek, Kucharczyk (30′ Januszewski), P. Mizgała (30′ Lenartowski), Chiliński, Zawodnik testowany 3. 2.połowa: Zawodnik testowany 4 – Chłód, Błasik, Ślęzak, Lenartowski (60′ Kaczmarski), Januszewski (60′ Owczarek), Dzierbicki, Oziębała, Kosin, Litwa, Kubik. Trener: Tomasz Kuźma.

GKS II Katowice: Korczak (46′ Kukulski) – Cholerzyński, Nowak, Będkowski, Strzelecki, Kołodziej, Wodnicki, Pietrzyk, Bród, Ignalski, Nocoń. Grali również: Moskal, Bąba, Pilarski. Trener: Michał Chmielowski.