Częstochowianie w Altötting

Młodzi częstochowscy biegacze uczestniczyli w zawodach w zaprzyjaźnionym z naszym miastem niemieckim Altötting. Karol Grabowski z CKS-u Budowlani zwyciężył w głównym biegu na 10 km. Sylwia Ślęzak i Agnieszka Lewkowicz zwyciężyły na 3 km.

W pierwszym dniu pobytu nasza ekipa została oprowadzona po mieście maryjnym przez polskiego przewodnika, zwiedzając, m.in., figurkę „Czarnej Madonny”. Została też przyjęta w Ratuszu przez burmistrzów Herberta Hofauera oraz Wolfganga Sellnera, który pełni zarazem funkcję prezesa TV Altötting, lokalnego klubu sportowego. W spotkaniu wzięli udział sportowcy z drużyny oraz miejscowi dziennikarze. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne. Następnego dnia miała miejsce wycieczka nad Jezioro Königssee.
14 czerwca reprezentanci CKS-u Budowlani wzięli udział w Biegu Odpustowym i, jak co roku, nie zawiedli oczekiwań. W biegu głównym na 10 km, w którym wzięło udział około 200 biegaczy, 20-letni Karol Grabowski nie dał szans rywalom i zwyciężył z wynikiem 35 minut 20 sek., wygrywając w całej stawce oraz w swojej kategorii wiekowej. Na tym samym dystansie Jacek Urbanowicz, członek zarządu CKS-u uplasował się na 6. miejscu w swojej kategorii wiekowej z czasem 42 min. 16 sek. Sylwia Ślęzak i Agnieszka Lewkowicz wystartowały w biegu na 3 km (ok. 80 startujących) i zajęły odpowiednio lokaty 1. i 2.
Niemieccy sportowcy zapowiedzieli rewanż w październiku w Częstochowie podczas jubileuszowej, XX Złotej Mili