Rusza przebudowa w ciągu „DK-1”. Zmiany w ruchu na drogach


Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że w ślad za uzgodnieniami z wykonawcą przebudowy al. Wojska Polskiego (dawna „DK-1”) od poniedziałku 19 lipca 2021 roku rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu, której założenia zostały przedstawione opinii publicznej przed dwoma tygodniami.

Proces wprowadzania zmian na okoliczność gruntownej przebudowy w ciągu „DK-1” i na skrzyżowaniach przyległych będzie postępował sukcesywnie w kierunku północnym od strony ul. Rakowskiej. Wykonawca zapowiada, że wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu wraz z likwidacją przeszkód, wytyczeniem przewiązek, ustawieniem wygrodzeń i instalacją pełnego oznakowania w pionie i poziomie potrwa od kilku do kilkunastu dni. Kierowcy więc w najbliższym czasie powinni być przygotowani na pojawienie się w każdej chwili zapowiadanych rozwiązań zgodnie z przybliżanymi niedawno schematami. Fizyczne wprowadzenie założeń tymczasowej organizacji ruchu umożliwi rozpoczęcie właściwych prac budowlanych w ramach inwestycji.

 

Szczegóły w linku http://mzd.czest.pl/aktualnosci-mzdit/tytul-wielkie-zmiany-w-organizacji-ruchu-i-komunikacji-miejskiej-w-czestochowie-od-lipca-utrudnienia

 

*W założeniach z linku zaszła jedna, kosmetyczna zmiana – aktywne pozostanie połączenie al. Wojska Polskiego z ul. Brzozową ułatwiające obsługę Centrum Handlowego „Jagiellończycy”.

 

Przebudowa al. Wojska Polskiego będzie największą i najbardziej kosztowną inwestycją drogową we współczesnej historii miasta. Koszt zakresu z umowy to ponad 179 mln zł. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem ze środków UE. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

 

Schematy wprowadzanej organizacji ruchu na najważniejszych skrzyżowaniach dostępne są w załącznikach (w tym i kolejnym mailu). Podobnie jak przykładowa wizualizacja stanu docelowego jednego ze skrzyżowań tj. al. Wojska Polskiego z ul. Krakowską oraz wersja audio komunikatu.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *