Uroczyste otwarcie trzech inwestycji w Gminie Popów


21 października 2022 roku odbyła się uroczystość otwarcia inwestycji zrealizowanych przez Gminę Popów przy udziale środków z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. W  uroczystościach udział wzięli m.in. Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński, Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Wójt Gminy Popów Jan Kowalik.

W trakcie uroczystości oddane zostały inwestycje: przebudowa drogi gminnej w miejscowości Dębie gmina Popów, rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Antonie, budowa boiska sportowego typu „Orlik wraz z zagospodarowaniem terenu w Zawadach.
 – Rozwój infrastruktury drogowej ułatwia dostęp do kultury. Dzięki temu dzieci, młodzież i dorośli mogą bez problemu dojechać do teatru, biblioteki, filharmonii i oczywiście do gminnych ośrodków kultury.. Cieszę się, że swoimi rekomendacjami przyczyniłem się do pozyskania przez władze gminy rządowego wsparcia na realizację tych niezbędnych dla mieszkańców inwestycji  – podkreślił wiceminister Szymon Giżyński.
fot. Marcin Leciński
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *