Zwycięstwo przed inauguracją rundy wiosennej

Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością rezerwy Korony Kielce, 4:1 w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed startem rundy wiosennej sezonu 2022/2023 w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej.

W wyjściowym składzie drugiego zespołu Rakowa Częstochowa w starciu z Koroną II Kielce mogliśmy ujrzeć trzech zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu, którzy w piątkowy wieczór (24.lutego br.) byli na ławce rezerwowych w wyjazdowym spotkaniu 22.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok (2:1). Mowa tutaj o Kacprze Trelowskim, Adrianie Gryszkiewiczu Bogdanie Racovitanie i Olivierze Sukiennickim. Jedynie ten pierwszy rozegrał pełne 90.minut w “dwójce”.

Sobotnie spotkanie, które było rozgrywane podczas kapryśnej aury – raz sypał śnieg, śnieg z deszczem a nawet momentami świeciło słońce – to w tym meczu wyraźną przewagę posiadali podopieczni Tomasza Kuźmy. Goście natomiast w pierwszej połowie ani razu nie zagrozili bramce gospodarzy.

Do przerwy rezerwy Rakowa Częstochowa prowadziły z Koroną II Kielce, 2:0 po bramkach Huberta Tylca (6′) i Tobiasza Kubika (33′). Ten pierwszy zawodnik w dniu meczu świętował swoje 29.urodziny i pięknym strzałem sprawił sobie tym samym wyjątkowy prezent, pokonując Rafała Mamlę.

W drugiej części spotkania drużyna pod wodzą Mariusza Ludwinka zdołała zdobyć kontaktową bramkę, kiedy to w 58.minucie strzałem z rzutu karnego, Kacpra Trelowskiego pokonał Tomasz Mucha. Jednak była to jedyna okazja, kiedy to ósma drużyna rozgrywek trzeciej ligi, grupy czwartej poważnie zagroziła bramce gospodarzy.

W kolejnych minutach na boisku olbrzymią przewagę posiadali podopieczni Tomasza Kuźmy, którzy jeszcze zdobyli dwa gole. Najpierw golkipera przyjezdnych pięknym strzałem z cyklu “Stadiony Świata” w 66.minucie pokonał Tobiasz Kubik a w 70.minucie z bliskiej odległości piłkę do bramki Korony II Kielce skierował Kamil Chiliński. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym meczu i więcej goli kibice już nie oglądali.

Tym samym Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością MKS Koronę II Kielce, 4:1 w swoim ostatnim sprawdzianie przed inauguracją rozgrywek w trzeciej lidze.

Dla obydwu zespołów sobotnia gra kontrolna była „próbą generalną” przed inauguracją wiosny w rozgrywkach trzeciej ligi, która jest zaplanowana na 4.marca br.

Wówczas Raków II Częstochowa zmierzy o godzinie 17:00 na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 7. Natomiast Korona II Kielce, również w delegacji tylko o godzinie 12:00 rozegra ligowe spotkanie z…Podhalem Nowy Targ!

4:1: Chiliński 70′

Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa). Widzów: 20.

RKS Raków II Częstochowa : Kacper Trelowski – Bogdan Racovitan (45′ Olivier Kucharczyk), Michał Czekaj (kpt), Adrian Gryszkiewicz (45′ Łukasz Furtak), Tomasz Malamis (62′ Jakub Cierpiał), Szymon Zielonka (62′ Jakub Wireński), Hubert Tylec (62′ Dawid Kucharczyk), Piotr Malinowski (39′ Jakub Bator), Olivier Sukiennicki (45′ Łukasz Mazurek), Tobiasz Kubik (70′ Kamil Chiliński), Mateusz Niedziałkowski (45′ Dawid Wojtyra). Trener: Tomasz Kuźma.

MKS Korona II Kielce : Rafał Mamla (80′ Artiom Olechnovich) – Radosław Turek, Maksymilian Kiełb, Krzysztof Kiercz (kpt) (70′ Radosław Seweryś), Dawid Lisowski (74′ Zawodnik testowany 1), Karol Turek (74′ Dawid Kośmider), Tomasz Mucha, Piotr Lisowski (70′ Kacper Bojańczyk), Miłosz Strzeboński (46′ Zawodnik testowany 2), Jakub Konstantyn (31′ Yudai Shinonaga , Hubert Szulc (33′ Jakub Rybus). Trener: Mariusz Ludwinek.