ŻUŻEL W PIGUŁCE

· 18. lipca juniorzy częstochowskiego Włókniarza rywalizowali z rówieśnikami na własnym torze w ramach piątej rundy Ligi Juniorów. Częstochowska drużyna uplasowała się na drugiej pozycji nieznacznie ustępując miejsca zwycięzcy turnieju – drużynie Falubazu Zielona Góra. Punkty dla biało-zielonych zdobywali: Artur Czaja – 10 (3,3,3,1), Hubert Łęgowik – 7 (0,2,3,2), Oskar Polis – 2 (1,0,1,0). Po pięciu rundach tabela przedstawia się następująco:

1. Dospel Włókniarz Częstochowa 5 15 +103
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5 12,5 +100
3. PGE Marma Rzeszów 5 9 +83
4. Betard Sparta Wrocław 5 8 +85
5. Unia Tarnów 5 5,5 +77
· Młodzieżowcy ze „Świętego Miasta” zajęli trzecie miejsce w II rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Młodzi częstochowianie występowali bez swojego lidera – Artura Czai. Zawody, w których Włókniarz reprezentowali mniej doświadczeni adepci czarnego sportu z naszego miasta odbyły się 19. lipca na torze w Opolu. Punkty zdobywali: . Hubert Łęgowik – 8 (3,2,-,3,-), Oskar Polis – 11 (2,3,u,3,1,2), Przemysław Portas – 2 (1,u,0,1), Tymoteusz Kasprzyk – 2 (2,0).

· Kolejna runda MDMP, która rozegrano 23 lipca w Częstochowie przyniosła mała progresje w porównaniu z występem biało-zielonych w opolskich zawodach. Juniorska ekipa Włókniarza zdobywając 34 punkty zajęła drugą pozycję, ustępując w ostatecznym rozrachunku rywalom z Zielonej Góry tylko jednym punktem. Na dorobek ten zapracowali: . Artur Czaja – 13+1 (2,3,-,3,3,2*), Hubert Łęgowik – 7 (0,3,1,-,3,0), Oskar Polis – 4+2 (2*,-,2*,-), Rafał Malczewski – 10+2 (2*,3,2*,3). Po trzech rundach w tabeli MDMP „młode Lwy” zajmują trzecie miejsce: 1. Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 +100
2. Betard Sparta Wrocław 9 +90
3. Dospel Włókniarz Częstchowa 7 +84
4. Kolejarz Opole 2 +31
5. Kolejarz Rawag Rawicz 1 +42

· Nie ujrzymy reprezentantów częstochowskiego klubu w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. Duet Włókniarza uplasował się na ostatniej pozycji w półfinałowych zawodach, które odbyły się 24. lipca w Krakowie. Występujący w – nazwijmy to – bardzo eksperymentalnym składzie (Artur Czaja i Borys Miturski) biało-zieloni już przed zawodami nie należeli do faworytów. Co prawda młodzieżowiec – Czaja wywalczył 10 punktów, co należy ocenić bardzo pozytywnie, ale jego partner, nie mający zbyt wielu okazji do jazdy w tym sezonie w większości wyścigów „oglądał plecy rywali”.

· 27. lipca Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał pierwszą edycję Speedway European Championships. Inny Rosjanin –Grigorij Łaguta spisał się grubo poniżej oczekiwań. „Grisza” nie może być zadowolony ze swojego występu w Pucharze Europy, gdyż z dorobkiem zaledwie 4. „oczek” został sklasyfikowany na przedostatniej pozycji. Kolejny turniej rozegrany zostanie 10. sierpnia w Togliatti (Rosja).