W częstochowskiej Straży Miejskiej na prelekcji gościli uczniowie z Krasic i Mokrzeszy


Częstochowska Straż Miejska organizuje prelekcje dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ostatnich dniach w komendzie przy ul. Krakowskiej gościli uczniowie ze szkół w Krasicach i Mokrzeszy z gminy Mstów.

– Wykwalifikowana kadra Straży Miejskiej uczestniczy w szkolnych prelekcjach na terenach szkół, a także organizuje edukacyjne spotkania w komendzie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej. W ostatnich dniach gościliśmy u siebie dwie grupy uczniów. 9 listopada odwiedzili nas uczniowie ze szkoły podstawowej w Krasicach, a 16 listopada gościliśmy uczniów ze szkoły w Mokrzeszy – informuje rzecznik SM Artur Kucharski.
Dzieci i młodzież obejrzeli filmy edukacyjne, wysłuchali prelekcji strażnika miejskiego dotyczącej aktualnych zagrożeń, uczestniczyli w quizie dotyczącym bezpieczeństwa. Nasi goście spotkali się z psem służbowym Prima, która jest lubiana przez dzieci i młodzież, a także odbyli krótką wycieczkę po budynku komendy, poznali numer alarmowy do Straży Miejskiej 986, a także zapoznali się z głównymi zadaniami, które wykonują codziennie strażnicy miejscy. Głównym elementem spotkania była wizyta w centrum miejskiego monitoringu wizyjnego, który mieście się w komendzie częstochowskiej Straży Miejskiej.
Straż Miejska w Częstochowie prowadzi w szkołach prelekcje na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz ochroną spokoju i porządku publicznego. Aby ustalić temat i termin prelekcji, należy ze stosownym wyprzedzeniem złożyć pismo w sekretariacie Straży Miejskiej (smiejska@czestochowa.um.gov.pl) lub ustalić szczegóły telefonicznie (tel. 3683192 od poniedziałku do piątku w godz. 9-15). Prelekcje z pokazami multimedialnymi mogą odbyć się też w komendzie Straży Miejskiej. Prelekcja jest wówczas połączona ze zwiedzaniem centrum miejskiego monitoringu.
Wykaz tematów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Straży Miejskiej w Częstochowie w zakładce Przewodnik/prelekcje.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *