Młode „Lwy” znów ze srebrem w MMPPK!

Jeszcze nie rozpoczęła się runda play-off PGE Ekstraligi, a w Częstochowie mogą się już pochwalić kolejnym sukcesem w kategorii juniorów. W środę (17 sierpnia) w Lublinie odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, w którym żużlowcy Włókniarza zajęli drugie miejsce.

Częstochowianie musieli się jednak napracować, aby wywalczyć srebrny krążek tych rozgrywek. Po piętach deptali im bowiem m.in. reprezentanci Arged Malesy Ostrów Wielkopolski oraz Betard Sparty Wrocław. Dopiero w końcówce zawodów „Biało-Zieloni” zagwarantowali sobie drugi stopień podium. Łącznie zgromadzili 22 punkty, a najwięcej dorzucił Jakub Miśkowiak (14).

Turniej zdominowali gospodarze, a więc Motor Lublin. „Koziołki” za każdym razem potwierdzały, że zamierzają obronić tytuł wywalczony przed rokiem w Częstochowie. Tym bardziej, że lublinianie nie przegrali ani jednego wyścigu. Najlepiej punktował Mateusz Cierniak (16).

Brąz przypadł ostrowskiej Arged Malesie. Spory wkład w osiągnięcie końcowego wyniku przez zespół z Wielkopolski miał Jakub Krawczyk. Tegoroczny zdobywca Brązowego Kasku na swoim koncie miał zgromadzonych 13 „oczek” z dwoma bonusami.

W osiemnastym biegu miała miejsce groźnie wyglądająca sytuacja. Upadek zaliczył jeździec GKM-u Grudziądz, Kacper Pludra. Młodzieżowiec drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego nie zdołał opanować swojego motocykla. Następnie został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania. Na szczęście u wychowanka Unii Leszno nie wykryto żadnych złamań.