Piłka nożna w regionie


* W III lidze, poza przełożonym na wiosnę meczem rakowa z Jastrzębiem, odbyły się wszystkie mecze w ramach XVII kolejki. Mistrzem jesieni został wrocławski Polar. Raków z 16 oczkami zajmuje 13 miejsce w tabeli wyprzedzając: Ruch Radzinków, Płomień Żary i Polonie Słubice.

* W czwartej lidze w ramach 18 rundy spotkań odbyły się tylko trzy mecze: Zieloni Żarki rozgromili Szombierki Bytom aż 8:0, Źródło Kromołów pokonało 3:1 Slavię Ruda Śląska, a częstochowski Włodar uległ ŁTS-owi Łabędy 3:1. Zespoły z naszego regiony po rundzie jesiennej zajmują następujące pozycje: 3. KS Włodar -31 punktów, 9. Zieloni Żarki – 24, 12. Sparta Lubliniec -19, 13. MKS Myszków – 18.
* Samodzielnym liderem w klasie okręgowej, po rundzie jesiennej, jest zespół częstochowskiej Victorii, który w pierwszej części sezonu nie doznał porażki. Aż do ostatniej kolejki wspólnie z częstochowską drużyną mianem niepokonanego zespołu poszczycić mogła się ekipa Orła Babienia. Niestety, zmęczeni trudem rozgrywek piłkarze z Babienicy nie ustrzegli się wpadki podczas meczu w Blachowni, ulegając tamtejszej Pogoni 0:1. Działacze obu klubów zapowiadają, że nie zamierzają oduszczać w walce o awans do IV ligi. Jak widać, piłkarska wiosna w okregówce zapowiada się niezwykle interesująco.
* Piłkarki częstochowskiego UKS “Gol” niedawno udanie zakończyły jesienne zmagania na boiskach, a już rywalizują w turniejach halowej piłki nożnej. W miniony weekend uczestniczyły w turnieju o awans do finału Halowych Mistrzostw Polski. Osiągnęły w nim następujące wyniki: Gol – Konin 0:8, Gol – Kolejarz Łódź 7:2, Gol – Zaśliń Radom 4:2. Dziewczęta wywalczyły 2 miejsce w turnieju i awansowały do finału, który odbędzie się 10 – 12 grudnia w Raciborzu.

PAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *