Remis Skry z “Brunatnymi”

W swoim drugim spotkaniu towarzyskim podczas trwającej przerwy zimowej, drużyna częstochowskiej Skry zremisowała 2:2 z 15.zespołem Fortuna 1.Ligi – GKS-em Bełchatów. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią na terenie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ulicy 1.maja 61

Dla bełchatowian mecz kontrolny ze Skrą Częstochowa był pierwszym spotkaniem podczas obecnej przerwy zimowej. Natomiast podopieczni Marka Gołębiewskiego przed tygodniem wysoko, bo aż 5:0 pokonali występującą w trzeciej lidze, grupie czwartej – Wólczankę Wólkę Pełkińską.

W spotkaniu towarzyskim GKS-u Bełchatów ze Skrą Częstochowa wszystkie bramki padały w drugiej części spotkania. Najpierw w 48.minucie, Mikołaja Biegańskiego pokonał Maciej Mas. Dziesięć minut później bełchatowianie prowadzili już 2:0 kiedy to to dośrodkowanie z prawej strony pewnym strzałem na gola zamienił Maciej Koziara. Gdy wydawało się, że piłkarze częstochowskiej Skry doznają pierwszej w przerwie zimowej “towarzyskiej porażki” to podopieczni Marka Gołębiewskiego w samej końcówce najpierw zdobyli gola kontaktowego w 81.minucie bramkarza rywali pokonał Damian Warnecki a w ostatniej minucie meczu wynik na 2:2 ustalił jeden z testowanych zawodników Skry Częstochowa.

W drużynie gospodarzy wystąpiło łącznie sześciu testowanych zawodników, natomiast trener Marek Gołębiewski w spotkaniu z GKS-em Bełchatów przyglądał się pięciu, potencjalnym nowym zawodnikom.

W swoim kolejnym spotkaniu towarzyskim drużyna Skry Częstochowa zmierzy się z czwartą drużyną Zina IV Ligi, grupy pierwszej – Rakowem II Częstochowa. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 30.stycznia br. o godzinie 10:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. “Sparingowe derby Częstochowy” zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

23.01.2021, g.11:00 : Bełchatów (boisko ze sztuczną nawierzchnią “Miejskiego Centrum Sportu”) :

GKS Bełchatów – KS Skra Częstochowa 2:2 (0:0)

Bramki:

1:0: Mas 48′

2:0: Koziara 58′

1:2: Warnecki 81′

2:2: Zawodnik testowany 5

GKS Bełchatów : (I połowa) Zawodnik testowany 1 – Kamil Mizera, Zawodnik testowany 2, Bartosz Kołodziejczyk, Mateusz Szymorek (kpt), Michał Pawlik, Filip Laskowski, Damian Hilbrycht, Zawodnik testowany 3, Jakub Bator – Patryk Winsztal. (II połowa) Zawodnik testowany 4 – Marcin Sierczyński, Zawodnik testowany 5 (75′ Bartosz Kołodziejczyk), Hubert Jakubiec, Zawodnik testowany 6 – Waldemar Gancarczyk, Konrad Matuszewski, Maciej Koziara, Kacper Sionkowski, Łukasz Wroński – Maciej Mas. Trener: Marcin Węglewski.

KS Skra Częstochowa: (I połowa) Mateusz Kos – Adam Mesjasz , Adam Olejnik (kpt), Rafał Brusiło, Zawodnik testowany 1, Dawid Niedbała, Krzysztof Napora, Karol Noiszewski, Titas Milašius, Kamil Wojtyra, Zawodnik testowany 2. (II połowa) Mikołaj Biegański – Adrian Cheliński, Adam Mesjasz, Zawodnik testowany 3, Jakub Załucki, Sebastian Rogala, Adam Olejnik, Zawodnik testowany 4, Karol Noiszewski, Zawodnik testowany 5, Damian Warnecki. Trener: Marek Gołębiewski.