Jak wygląda służba policjanta


O tym jak się pracuje w policji kłobuccy policjanci opowiedzieli uczniom najstarszych klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w trakcie kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem.

Podczas trwającej kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”, policjantki z zespołu do spraw profilaktyki społecznej oraz dzielnicowy spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu. Uczniowie najstarszych klas mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w Policji.

Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Mundurowi podkreślili fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się z wieloma stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Przytaczając ciekawe przykłady z własnego wieloletniego doświadczenia zawodowego, stróże prawa przekonywali uczniów, że satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje minusy służby.

Jednym z punktów spotkania, była możliwość przyjrzenia się z bliska sprzętowi, który podczas codziennej służby wykorzystują policjanci. O jego przeznaczeniu i działaniu, szczegółowo opowiadał dzielnicowy, który również udzielał odpowiedzi na pytania zainteresowanych.

W zakładce Zostań policjantem znajduje się kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem, czyli wszystkie niezbędne informacje m.in. o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach.

źródło KP Kłobuck

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *