Doroczna kwesta na historyczne nagrobki


Już po raz 26 częstochowscy artyści, twórcy, dziennikarze, społecznicy oraz młodzież będą kwestować  na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na częstochowskich cmentarzach Kule i Św. Rocha.

Organizatorem kwesty jest Liga Krajowa- oddział Ligi Miejskiej w Częstochowie. Kwesta przeprowadzana będzie we środę 1 listopada 2023 r. Ze środków zgromadzonych podczas poprzedniej zbiórki, aktualnie na ukończeniu jest renowacja nagrobka na cmentarzu św. Rocha, księdza Marian Religi (sektor 21, rząd A, nr grobu 6, na zdjęciu – foto- Błażej Zawadzki)

 

Ze środków tegorocznej zbiórki przewiduje się renowację nagrobka na cmentarzu Kule, który zostanie (w zależności od wysokości zebranych podczas tegorocznej kwesty środków finansowych) wskazany przez społeczną komisję, z udziałem przedstawiciela Urzędu Ochrony Zabytków.

Informujemy ponadto, że w ramach inicjatywy Śląskie Lokalnie, grupa nieformalna przedstawicieli organizatora kwesty złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, który został rozpatrzony pozytywnie.
W ramach pozyskanych środków zakupione zostały nowe puszki kwestarskie oraz dofinansowane okazjonalne wydawnictwo zawierające posumowanie 25-lecia kwesty.

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *