GRAND PRIX JASNEJ GÓRY

KOLARSTWO

Już po raz dziewiąty w Częstochowie rozegrane zostało kolarskie Grand Prix Jasnej Góry. Na starcie wyścigu, w niedzielę 16. maja stanęła blisko setka cyklistów, w tym przedstawiciele zawodowej grupy z Ukrainy ISD Continental Team. To właśnie reprezentant tego zespołu Witalij Popkow we wspaniałym stylu, jako pierwszy pokonał linię mety.
Padający deszcz, silny, porywisty wiatr oraz przenikliwe zimno spowodowały, że organizatorzy postanowili o połowę zmniejszyć dystans. I tak kolarze mieli do pokonania 20 rund, każda po 2,3 kilometra. Start i meta ulokowane była przed wejściem do Klasztoru Jasnogórskiego, przy Bramie Lubomirskich. Po kilkudziesięciu minutach rywalizacji metę osiągnęło nieco ponad 30. zawodników.
Na najwyższym stopniu podium stanął Witalij Popkow, który również otrzymał pokaźnych rozmiarów puchar p.f. Prezydenta Miasta wręczony przez jego zastępcę Marcina Biernata. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Tomasz Kiendyś (CCC), Robert Radosz (Mostostal Puławy), Robert Bodnar (CCC) oraz Piotr Sztobryn (Mostostal Puławy).
W klasyfikacji kryterium czołowa lokata znów przypadła Ukraińcowi (15 pkt) przed Tomaszem Kiendysiem (9 pkt) oraz Robertem Radoszem (6 pkt).