PIŁKA NOŻNA. Skra rozgromiła Wartę Zawiercie

W kolejnym, podczas przerwy zimowej spotkaniu towarzyskim, trzecioligowa Skra Częstochowa aż 5:0 pokonała na swoim stadionie wicelidera czwartej ligi, grupy pierwszej – Wartę Zawiercie. Mecz odbył się w sobotę, 11 lutego br.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy to częstochowianie po trafieniach Piotr Noconia, Daniela Rumina i Dominika Marka prowadzili z rywalami 3:0. Goście w premierowej odsłonie mogli pokusić się choćby o gola honorowego ale w decydujących momentach zabrakło precyzji pod bramką Kamila Kosuta.
W drugiej części gry z kolei skuteczności zabrakło gospodarzom, jednak drużyna Skry zdobyła dwa gole. W 75. i 90. minucie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Patryk Mularczyk, który ustalił wynik spotkania.
Kolejne spotkanie towarzyskie częstochowianie rozegrają w sobotę, 18 lutego br. Na własnym obiekcie zmierzą się z 9.zespołem po rundzie jesiennej czwartej ligi, grupy pierwszej – Piastem II Gliwice. Początek tego meczu wyznaczono na godzinę 11:00.
11.02.2017, g.11:00 – Częstochowa ( Stolzle Stadion STO)
KS Skra Częstochowa – KP Warta Zawiercie 5:0, (3:0)
Bramki: 1:0 : Nocoń 4’, 2:0 : Rumin 18’, 3:0 : Marek 41’, 4:0 : Mularczyk 75’, 5:0: Mularczyk 90’