Sylwia Ślęzak zdobyła srebrny medal

23 i 24 kwietnia lekkoatleci CKS Budowlani startowali w kilku imprezach w naszym kraju. W Postomino rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10.000 m.

Ogromny sukces w tej imprezie odniosła zawodniczka CKS Budowlani Częstochowa Sylwia Ślęzak zdobywając srebrny medal. Podopieczna trenera Marka Ciuka od startu biegła w czołówce, a momentami nadawała ton rywalizacji. Po przebiegnięciu połowy dystansu ukształtowała się pięcioosobowa czołówka, wśród której rozegrała się walka o medale MP. Sylwia walcząc do końca uplasowała się na drugiej pozycji poprawiając rekord życiowy ponad 1 minutę. Jej wynik to 35:53,10. W zawodach tych wziął udział również nasz zawodnik Szymon Kotyla, który debiutując na dystansie 10.000 m 32:56,88.
W Orlen Warsaw Marathon wystartowała Mariola Sojda. Zawodniczka naszego klubu po kilkumiesięcznym przygotowaniu do tego biegu ( przebiegła ponad 2500 km )w stawce kilku tysięcy uczestników z całego świata zajęła 12 pozycje w klasyfikacji generalnej kobiet. Mariola uzyskała wynik 2 godz. 51 min i 28 sek. Jej rezultat to nowy rekord życiowy ( poprzedni wynosił 2:52,20 uzyskany w 2015 roku w Krakowie ). Zwycięstwo w tym biegu odniosła zawodniczka Etiopii Sichala Kumeshi wynikiem 2:28,42.
W Cieszynie w 8 Biegu Fortuna Bieg na dystansie 10 km wystartowało ponad 1500 uczestników. Wśród nich zawodnik CKS Budowlani Łukasz Grajcar. W bardzo silnie osadzonym biegu zawodnik naszego klubu zajął 8 miejsce z wynikiem 32,05 min. Jest to najlepszy wynik w karierze naszego zawodnika. Warto zaznaczyć, iż bieg ten odbywał się również po czeskiej stronie. Zawodnicy pokonywali kilkakrotnie granicę na Olzie.