Warcaby kształtują osobowość


W Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku odbył się 27. marca br. II Powiatowy Konkurs Warcabowy. Spotkanie zorganizowały nauczycielki Jadwiga Kurczaba i Agata Bernat-Janicka.

– Jestem przekonana, że gra w warcaby rozwija i kształtuje osobowość dziecka, promuje konstruktywne spędzanie czasu wolnego, kształtuje charakter, uczy pokonywania własnych słabości, czasem uczy przyjmowania z pokorą przegranej – mówi Agnieszka Smyła, nauczycielka z Węglowic, która również zagospodarowała czas opiekunom dzieci i zaprezentowała modelowanie kwiatów wiosennych z bibuły karbowanej.
W pierwszej kategorii wiekowej (I-II klasa) najlepszymi byli: Mateusz Niezgoda z Boru Zajacińskiego (I m.), Mariusz Polak z Libidzy (II m.), Karolina Dusza z Popowa (III m.), Damian Poch z Libidzy (IV m.) oraz Weronika Machnik z Panek (V m.). W drugiej kategorii (klasy III-IV) najlepsze wyniki uzyskali: Krzysztof Grzeliński z Boru Zajacińskiego (I m.), Bartek Załuski także z Boru Zajacińskiego (II m.), Dawid Szczypiór z Libidzy (III m.), Monika Januszewska z Popowa (IV m.) oraz Sebastian Zając z Ostrów (V m.). W ostatniej kategorii (klasy V-VI) zwyciężyli: Damian Trzepizur z SP1 w Kłobucku (I m.), Kamil Desperak z SP 2 W Kłobucku (II m.), Adrian Pabiś z Bieżenia (III m.), Michał Piekarski z Przystajni (IV m) oraz Łukasz Szczypiór z Ostrów (V m.). Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Zdzisław Porochnicki, który był również fundatorem nagród.
Oprócz poczęstunku i “zdrowego” współzawodnictwa gospodynie spotkania przygotowały również dyplomy i nagrody, które wręczyła dyrektor SP 2 Małgorzata Macherzyńska.
TEKST i Foto:

Monika Scheller-Wojtasik

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *