Będzie żłobek w Koziegłowach. Inwestycję wsparł fundusz rządowy Polski Ład


Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka podpisał 15 listopada z właścicielem firmy AMB Budownictwo Krzysztof Prokop umowę na realizację projektu „Budowa żłobka gminnego w Koziegłowach wraz z przebudową istniejącego budynku na potrzeby usług społecznych”.

 

 

Realizacja inwestycji jest konieczna ze względu na brak na terenie gminy infrastruktury w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3. Budynek żłobka powstanie w sąsiedztwie Pałacu Biskupów w Koziegłowach, od jego zachodniej strony, a budynek zaplecza obok, na bazie zmodernizowanego, istniejącego już budynku. Budynek, który będzie m.in. zapleczem funkcjonalno-użytkowym i administracyjnym żłobka służyć ma zaspokojeniu potrzeb społecznych mieszkańców gminy Koziegłowy w zakresie m.in. opieki, edukacji, wychowania.

Gmina i Miasto Koziegłowy uzyskała dofinansowanie do inwestycji w wysokości 9 mln 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, a wartość inwestycji to 16 mln 98 tys. 117 zł. Żłobek ma zostać oddany do użytku w 2024 roku.

– To ważna i radosna chwila dla Gminy Koziegłowy, ponieważ żłobek w Koziegłowach jest mieszkańcom bardzo potrzebny. Dzięki uzyskaniu dofinansowania i pozyskania przez Gminę i Miasto Koziegłowy odpowiedniego terenu mogliśmy przystąpić do realizacji tego projektu – powiedział Burmistrz Jacek Ślęczka.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *