Z życia KRS TKKF „Hutnik”. XXIII Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100 LAT” 2023 w Częstochowie


W sobotę 25.11.2023r. odbył się kolejny, już XXIII Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100Lat”. Współorganizatorem był tradycyjnie Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF ”Hutnik” Częstochowa, a tym razem głównym organizatorem i gospodarzem imprezy była Częstochowska Akademia Badmintona mająca swą siedzibę w „Fabryce Badmintona” przy ul. Bojemskiego 9.

Jest to nowocześnie urządzony obiekt sportowy przystosowany do badmintona (6 boisk – maty). Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk,  Prezes Śląskiego Związku Badmintona Jarosław Ociepa i Prezes Częstochowskiego Związku TKKF Ryszard Adamczyk.

Na starcie tego jedynego rozgrywanego w tej formule turnieju w Polsce, w którym startująca para musi mieć w sumie minimum 100 lat, w tym roku stanęło 54 zawodników z 12 miejscowości. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta, a przebiegała w sześciu konkurencjach – kategoriach wiekowych:
3 debli męskich, 1 debel kobiet i 2 gier podwójnych – mieszanych.

  1.       Wśród panów kategorii „najmłodszej debel 100+” I m-ce wywalczyła para: Maciej Pustelnik – Piotr Zemanek z Kęt; II m-ce zajęli: Daniel Błach -Adam Kozak z UKS „Dwójka” Blachownia; III-IV m-ce zajęli: Tomasz Rosiński z KRS TKKF Hutnik z Grzegorzem Skórkowskim z Cz-skiej Akademii Badm. oraz Tomasz Kość z Jackiem Tomasiewiczem UKS „STAL” Nowa Dęba
  2.     W kategorii starszej  „deble 110+” – (pary powyżej 110 lat): I m-ce wywalczyła para: Mieczysław Sitko z Tadeuszem Szczurem z  UKS „STAL” Nowa Dęba;  II m-ce zajęli: Walenty Kuteraś z Markiem Staszczykiem z KRS TKKF Hutnik Częstochowa; III m-ce: Marcin Gruszczyński z Katowic  i Andrzejem Szawłowskim z Opola.
  3. W kategorii jeszcze starszej  „deble 120+”–(pary powyżej 120 lat) I m-ce zajęła para: Adam Bunio UKS „STAL” Nowa Dęba z Jarosław Ociepa z KRS TKKF Hutnik; II m-ce zajęli: Paweł Gasz z Katowic i Piotr Krzempek z Bierunia;  III-IV m-ce: Wojciech Borzęcki i Robert Borszcz obaj z STB  „Energia” Lubliniec oraz Tomasz Gil z Andrzejem Kowalskim z Kielc.
  4.   W deblu kobiet I m-ce zajęła para: Justyna Kubicka z Iwoną Stefańczyk Kielce; II m-ce zajęły: Grażyna Beus  z Kielc i Danutą Korbel  z UKS „Dwójka” Blachownia; III m-ce: Anna Koczur z Kęt i Bożena Wołkowycka z Katowic;  IV m-ce para: Agnieszka Gruszczyńska z Katowic i  Małgorzata Kabarowska z Domecka.
  5.  W grze mieszanej kategorii 100 triumfowała para: Paweł Korbel z Danutą Korbel  z UKS „Dwójka” Blachownia; II m-ce zajęli: Dariusz Kapinos z     Justyną Herman z ULKS Lotka Olsztyn k/Cz-wy; III-IV m-ce zajęli: Robert Borszcz z STB Lubliniec i Małgorzata Kabarowską z Domecka oraz Marcin Gruszczyński z Agnieszką Gruszczyńską z Katowic.

 

  1.     W grze mieszanej kategorii 120+ triumfowała para: Wojciech Borzęcki z STB Lubliniec z Bożeną Wołkowycką z Katowic; II m-ce zajęli: Andrzej Kowalski i Justyna Kubicka z Kielc. III-IV m-ce zajęli: Moruń Dariusz i Małgorzata Moruń z KRS TKKF Hutnik  oraz Andrzej Szawłowski z Opola i Grażyna Bełus z Kielc;

 

Powyżej (drukiem wytłuszczonym zawodnicy KRS TKKF Hutnik i z Częstochowy). Pozostali Częstochowianie z naszego KRS TKKF Hutnik i Akademii Badmintona startujący we wszystkich kategoriach nie sprostali najlepszym i uplasowali się na miejscach V-VII w swoich kategoriach. W sumie z Częstochowy wystąpiło 21 zawodników. Szczegółowe wyniki do wglądu u organizatora lub w Internecie na pzbad.tournament.

Na oficjalnym otwarciu głos zabrał prezes Częstochowskiego Związku TKKF Ryszard Adamczyk –przywitał uczestników życząc sukcesów oraz podkreślił profesjonalne przygotowanie obiektu do zawodów przez gospodarza Macieja Ociepę.  Poinformował, że patronat nad turniejem objęli także:  Prezydent Miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk i prezes ŚlZBad Jarosław Ociepa. W imieniu Prezydenta przybył wiceprezydent Piotr Grzybowski, który oficjalnie otworzył imprezę. W otwarciu uczestniczył także: prekursor tego turnieju Maciej Żmudziński z KRS TKKF Hutnik, a także fundator pucharów dla najlepszych Dariusz Kapinos sprawujący obecnie funkcję Radnego Miasta Częstochowy. Patronat medialny objął „Głos Hutnika”.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie w sportowej i koleżeńskiej atmosferze. Sędzią głównym zawodów była Agnieszka Ociepa. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, dyplomów oraz medali dla najlepszych, które wręczali członek Zarządu Częstochowskiej Akademii Badmintona Maciej Ociepa i Radny Dariusz Kapinos.  Wcześniej wszyscy uczestnicy otrzymali skromne suweniry promujące Częstochowę wraz  z drobnymi upominkami rzeczowymi ufundowanymi przez  KRS TKKF Hutnik.

Wypada jeszcze dla statystyki dodać, iż najstarszą parę 136 lata tworzyli Maciej Żmudziński (79) i Waldemar Bartłomiejczyk (47) obaj  z  KRS TKKF Hutnik, a najstarszym zawodnikiem był Paweł Gasz (81) z Katowic – nota bene Wicemistrz Świata w Badmintonie w trzech kategoriach (Katowice 2019r.)

Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję życząc sobie spotkania za rok przynajmniej w tak licznym gronie na XXIV „Deblach 100Lat”.

/-/ Maciej Żmudziński –prezes KRS TKKF Hutnik

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *