X Mistrzostwa Gminy Konopiska w szachach – finał


30 kwietnia br.  nastąpiło rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w X Szachowych Mistrzostwach Gminy Konopiska. Zostało rozegranych jedenaście turniejów, których głównym celem było wyłonienie mistrza gminy w następujących kategoriach wiekowych: uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych, młodzież szkół średnich i senior. Po zakończeniu cyklu zawodów, podsumowano punkty i wyłoniono najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

 

Końcowa klasyfikacja punktowa przedstawia się następująco:

Kategoria „Klasy 7-8 SP”:

Michał Solecki 206 pkt

Kategoria „Młodzież szkół średnich”:

Mikołaj Wolański 236 pkt

Hubert Popiel 133 pkt

Miłosz Kiedrzyński 106 pkt

Kategoria „Senior”:

Włodzimierz Hofman 233 pkt

Sławomir Żukow 229 pkt

Jerzy Zasada 213 pkt

Mateusz Duda 198 pkt

Jacek Eljasiński 197 pkt

Grzegorz Morawiak 195 pkt

Stanisłąw Żugaj 180 pkt

Zawodnicy z największą ilością zdobytych punktów otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki  wręczone przez Zastępcę Wójta Gminy Panią Iwonę Lisek i Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach Pana Marcina Kowalskiego. Po wręczeniu nagród przystąpiono do kolejnego turnieju z cyklu Mistrzostw Szachowych na 2023 rok.Zapraszamy wszystkich chętnych szachistów z terenu naszej gminy do udziału w tegorocznych spotkaniach.

 

Dla Pana Stanisława Żugaja za wieloletnie starty w rozgrywkach szachowych, godne reprezentowanie Sołectwa Hutki i Gminy Konopiska zostało przygotowane podziękowanie w formie dyplomu oraz okolicznościowy puchar. Jednak niedyspozycja zdrowotna nie pozwoliła Panu Stanisławowi na odebranie podziękowania. Życzymy powrotu do zdrowia i dalszych udziałów w rozgrywkach.

Źródło: Gmina Konopiska

Foto: GK

DG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *