SPORTY WALKI

14. kwietnia w Wasilkowie koło Białegostoku odbyła się zawodowa gala „Exclusive Night 2” w której amatorsko walczył Kacper Karoń (Adrenalina FC). Walka MMA toczona była w wymiarze dwóch trzyminutowych rund z minutową przerwą. Rywalem Karonia był Łukasz Winkler (MMA Team Ełk). Rywalizacja zakończyła się poddaniem częstochowskiego zawodnika w pierwszej rundzie.

· Mistrzostwa Polski kadetów w Kick-boxingu w formułach light i semi contact były szczególnie udane dla Dawida Kotarskiego z KSW Start Częstochowa, który dwa razy stanął na podium. W formule semi-contact w kat. – 47 kg wywalczył brązowy medal natomiast w formule light-contact sięgnął po srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Medalem pochwalić może się również inny zawodnik KSW Start – Rafał Sztark zdobywca brązowego medalu w light-contact w kat. – 57 kg.
·
· 21. kwietnia w Chorzowie na tamtejszej hali MORiS-u odbył się turniej MMA w formule Full Contact oraz turniej w formule Grappling (walka na chwyty). W formule MMA Junior w kat. open startował nasz 16-letni Bartosz Giżyński (trenuje w Adrenalinie dwa lata), który zaliczył kolejny udany start. W walce finałowej stoczył on wyrównany bój ze swoim przeciwnikiem. Była to tzw. walka na wyniszczenie tocząca się tylko w stójce. Po zakończeniu regulaminowego czasu sędziowie orzekli remis i zarządzili dwie minuty dogrywki, w której tryumfował rywal Giżyńskiego. Drugim startującym zawodnikiem był Arkadiusz Lamch , który zdecydował się wystąpić w formule Grappling w kategorii -87kg. Niestety już w swojej pierwszej walce trafił na znanego m.in. z startów MMA oraz ringów KSW, legitymującego się zawodowym rekordem MMA 8-1 Roberta Radomskiego ,bardzo doświadczonego zawodnika. Lamch przegrał walkę na punkty.
· Przy okazji gali Wieczór Gladiatorów II (która odbyła się w Świeciu 22. IV 2012 ), na której sędzią ringowym był Krzysztof Kułak. Jego klub – Adrenalina FC rozpoczął współpracę z miejscowym klubem sportów walki Espadon Świecie. To kolejny klub, w którym odbyło się szkolenie instruktorskie dla przyszłych trenerów MMA przeprowadzone przez najbardziej doświadczonego zawodnika oraz trenera w Polsce MMA ,Krzysztofa Kułaka. Krzysztof Kułak jest jednym z pierwszych zawodników a równocześnie trenerów MMA w Polsce odnoszącym sukcesy w obu tych sferach. Klub Adrenalina Fight Częstochowa od 2005 roku regularnie wpisuje się po przez starty amatorskie i zawodowe w karty Historii MMA w Polsce.
+ foto: Zawodnicy Adrenalina FC pod okiem trenera Krzysztofa Kułaka czynią widoczne postępy.