PRZEGLĄD GMIN / Święty Mikołaj dla dzieci w teatrze i Wigilia dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy Konopiska


Na specjalne zaproszenie Świętego Mikołaja, dzieci wraz z rodzicami współpracującymi z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Konopiskach 3 grudnia 2023r. spotkały się ze Świętym Mikołajem w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

W Teatrze im. Adama Mickiewicza 

Przed wizytą Świętego Mikołaja, dzieci zobaczyły aktorów, którzy wcielili się w postaci z bajki  „Jak zostać smokiem”. W roli Ayumi zadebiutowała Gabriela Bissinger, niegdyś uczennica szkoły w Aleksandrii i mieszkanka gminy Konopiska, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Po spektaklu dzieci przywitały Świętego Mikołaja, który obdarował je paczkami pełnymi smakołyków. Święty Mikołaj podziękował dzieciom z Gminy Konopiska, które przyjęły jego zaproszenie i przyjechały na spotkanie.

Wigilia Gminna

Kilka dni później, 9 grudnia 2023 r., w świetlicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Korzonku odbyła się Wigilia dla osób z niepełnosprawnościami oraz samotnych mieszkańców Gminy Konopiska. Wójt Gminy Jerzy Żurek wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Kołem Gospodyń Wiejskich w Korzonku postanowił, aby w tym wydarzeniu wzięło udział jak najwięcej osób.

Tegoroczna Wigilia była odzwierciedleniem polskiej tradycji. Rozpoczęła się Mszą świętą, którą celebrował ksiądz proboszcz Eugeniusz KrzyśkoWójt złożył wszystkim serdeczne życzenia na nadchodzące święta i nowy rok, po czym na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne: zupa grzybowa z makaronem, różnego rodzaju potrawy z ryb, kapusta z grzybami i z grochem, surówki, pierogi, ciasta, owoce, kompot z suszu i słodycze.

Kto chociaż raz spróbował kuchni KGW w Korzonku ten doskonale wie, że potrawy tam przyrządzone są rajem dla podniebienia. Uroczystą kolację przygotowywały Panie pod bacznym okiem Teresy Pyrkosz: Barbara Morzyk, Ewa Klonek, Ewa Konopa, Zuzanna Gorzelak, Marzena Minkina, Teresa Wołczyk, Danuta Gorzelak.  Po kolacji wigilijnej wszyscy wspólnie kolędowali.

fot. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *