TYDZIEŃ SM


Obnażał się przy oknach pływalni
Na nietypowy sposób spędzania wolnego czasu w ferie zimowe wpadł 15-letni częstochowianin. Funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli w czwartek wieczorem nieletniego chłopca, który obnażał się przy oknach jednej z częstochowskich pływalni. Na widok strażników miejskich nieletni zaczął uciekać. Niepełnoletniego przekazano pod opiekę rodziców.

Wyrywał futryny z okien
Strażnicy miejscy, którzy patrolowali rejon ul. Kawiej, podjęli czynności wobec 37-letniego mężczyzny, który w jednym z pustostanów wyrywał futryny z okien budynku. Sprawcą okazał się bezdomny mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania.

Rozbierali silos
Podczas kontroli jednego z pustostanów przy ul. Warszawskiej strażnicy miejscy dostrzegli grupę czterech mężczyzn, którzy używając narzędzi rozbierali leżący metalowy silos. Metalowe części najprawdopodobniej miały być sprzedane na złom. Na widok patrolu Straży Miejskiej osoby zaczęły uciekać.
Jechał zygzakiem
Podczas nocnego patrolowania ul. Piłsudskiego uwagę strażników miejskich wzbudził pojazd marki peugeot, który poruszał się krzywym torem jazdy. Zaszło podejrzenie, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Strażnicy uniemożliwili jazdę pijanemu mężczyźnie i przekazali go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji.
Sprawca potrącenia ujęty
Strażnicy miejscy ujęli 24-letniego kierowcę, który na przejściu dla pieszych potrącił około 50-letniego mężczyznę. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił poszkodowanemu pomocy.
Do potrącenia doszło na ul. Sobieskiego. Strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolice dworca PKS i USC zobaczyli jak grupa osób stoi nad leżącym na ulicy mężczyzną. Okazało się, że chwilę wcześniej doszło do potrącenia. Funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali od świadków zdarzenia informacje dotyczące wyglądu samochodu. Strażnicy rozpoczęli penetrację pobliskich ulic i na jednym z pobliskich parkingów natrafili na pojazd marki chrysler, który miał widoczne ślady wgniecenia na masce. Sprawcę ujęto i przekazano Policji. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Chcieli skraść betonowe ogrodzenie
Strażnicy miejscy ujęli dwóch sprawców, którzy najpierw zdewastowali betonowe ogrodzenie a następnie chcieli skraść jedno przęsło. Do zdarzenia doszło przy ul. Mirowskiej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli mężczyzn, gdy ci wieźli na wózku betonowe przęsło o wymiarach 0,5 m na 2 metry i oddalali się z miejsca zdarzenia. Strażnicy zobowiązali sprawców do naprawienia szkody. Przęsło wróciło na swoje miejsce. Notatkę służbową o zdarzeniu przekazano na IV komisariat Policji.

Ścinał drzewo bez zezwolenia
Strażnicy Miejscy interweniowali przy jednej z częstochowskich ulic, gdzie ujawniono nielegalną wycinkę drzewa. Osoba, która dokonała wycinki nie miała zgody Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta. Na miejsce zdarzenia wezwano pracownika WOŚRL UM, któremu przekazano sprawę do dalszej realizacji.

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *