Spod siatki / Trwa świetna seria Norwida. Silesia znów zwycięska. Przegrana Częstochowianki

Exact Systems Norwid Częstochowa w dalszym ciągu idzie jak burza. W sobotę (17 grudnia) na własnym terenie pokonał byłego już lidera Tauron 1. Ligi, Chemeko-System Gwardię Wrocław 3:1. W tym samym czasie grały kobiece zespoły z naszego miasta: KS Sorella Częstochowianka oraz KS Silesia.

Podopieczni Leszka Hudziaka spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Natychmiast objęli prowadzenie w premierowej odsłonie, powiększając je z każdą chwilą. W efekcie końcowa przewaga urosła aż do 12 „oczek” (25:13 dla Norwida). W drugiej partii również zapowiadało się na łatwy tryumf gospodarzy, tym bardziej że na tablicy świetlnej widoczny był rezultat na ich korzyść (11:7). Ekipa z Wrocławia, dowodzona przez Dawida Murka, ruszyła jednakże do boju. Zachęciła do tego kontra Jana Fornala. Potem, za sprawą aktywności Bartłomieja Zawalskiego i Tytusa Nowika, na parkiecie zaczęli dominować „Gwardziści”. Świadczył o tym wynik 19:17 na rzecz wrocławian. Dodatkowo goście wykorzystywali ponowną grę błędów miejscowych. Tym samym zwycięsko z parkietu, po tej części meczu, schodzili gracze Gwardii (25:21). Przegrana w drugim secie na gospodarzy podziałała mobilizująco. Dwa kolejne bowiem wygrali w świetnym stylu; trzeci – 25:15, zaś czwarty – 15:18. Z pewnością do takiego stanu rzeczy przyczyniła się głównie skuteczność Mateusza Borkowskiego. Atakującego „Błękitno-Granatowych” wybrano MVP spotkania. Dzięki następnym trzem meczowym punktom częstochowianie awansowali na pozycję wicelidera tabeli zaplecza Plus Ligi.

Exact Systems Norwid CzęstochowaChemeko-System Gwardia Wrocław 3:1 (25:13, 21:25, 25:15, 25:18)

Po dwóch przegranych potyczkach, kolejne zwycięstwo w sezonie 2022/2023 odniosły zawodniczki Silesii. W minioną sobotę podopieczne Urszuli Jędrys-Szynkiel podejmowały ECO UNI II Opole. Częstochowianki nie miały właściwie problemów z ograniem rywalek. Potwierdzały to końcowe rezultaty poszczególnych, rozegranych, partii. W pierwszej odsłonie Silesia pokonała ekipę z opolskiego 25:13, a w drugiej – 25:15. W trzecim secie z kolei miejscowe doszczętnie rozbiły przyjezdne aż 25:7! Wygrana – na koniec roku 2022 – spowodowała awans Silesii na trzecią lokatę w zestawieniu 3. grupy 2. Ligi.

KS Silesia CzęstochowaEco UNI II Opole 3:0 (25:13, 25:15, 25:7)

Przełamania wciąż nie ma w formie zespołu KS Sorella Częstochowianki Częstochowa. Siatkarki z naszego miasta 17 grudnia rywalizowały na swoim boisku z BAS-em Białystok. Podobnie jak we wcześniejszych meczach, „Czanka” nie urwała przeciwniczkom choćby jednego seta. Miejscowe najlepiej zaprezentowały się w trzeciej partii, w której zdobyły łącznie 17 „oczek”. Niezmienna jest również sytuacja częstochowianek w tabeli 1. Ligi kobiet. Nadal plasują się na trzynastym miejscu.

KS Sorella Częstochowianka CzęstochowaBAS Białystok 0:3 (15:25, 14:25, 17:25)