Kolejne szkolenie Primy


Pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej Prima przeszedł kolejne szkolenie. Tym razem Prima ćwiczyła na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w Hubach.

 

 

Prima to owczarek belgijski malinois. Jest psem służbowym częstochowskiej Straży Miejskiej przeszkolonym m.in. do wykrywania narkotyków. Prima „pracuje” w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 roku. W ostatnich latach była częstym gościem w szkołach i przedszkolach, gdzie odbywały się szkolne prelekcje, które na czas stanu epidemii zostały zawieszone. Jest pupilem dzieci i młodzieży. Często współpracowała też z częstochowskimi policjantami i innymi służbami w celu wykrywania narkotyków. Wielokrotnie wywąchała różne środki odurzające.

W ostatnich dniach Prima wraz ze swoim przewodnikiem doskonaliła swoje umiejętności na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w Hubach. Prima trenowała na torze przeszkód pod okiem niezwykle doświadczonego szkoleniowca i trenera Dariusza Makowskiego, a także szukała środków odurzających.

Szkolenie w Hubach to kolejny element sukcesywnego podnoszenia umiejętności przez psa służbowego częstochowskiej Straży Miejskiej. W lutym 2020 roku Prima dzięki uprzejmości władz lotniska w Pyrzowicach oraz funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach mogła trenować na lotnisku w hali cargo i w hali przylotów, gdzie kontrolowała walizki.

 

fot. SM
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *