Sukces TKKF „Hutnik”

Czternastu przedstawicieli Klubu Rekreacyjno-Sportowego TKKF „Hutnik”, działającego przy ISD Hucie Częstochowa uczestniczyło 25 maja br. w 51. Zlocie Ognisk i Klubów Śląskiego TKKF w Będzinie.

Zawody stały na wysokim poziomie. Wystartowało w nich około 900 zawodników z 35 zespołów TKKF. Częstochowska ekipy reprezentował prezes KRS TKKF „Hutnik” Maciej Żmudziński. Największy sukces wśród hutniczych sportowców osiągnął szachista Marcin Zalejski, który zajął trzecie miejsce w indywidualnym turnieju szachowym.
W zespole piłkarskim, trenowanym przez Tomasza Kochanowskiego, występowali: Daniel Borkowski, Rafał Borkowski, Ireneusz Czerwik, Łukasz Kokociński, Paweł Nowakowski, Przemysław Patyk, Paweł Piłat i Jarosław Welm.
Drużyna wygrała z Syberką Będzin 9:1 i Piaskami Rybnik 7:0, ale uległa Centrum Będzin 1:2. Grę zakończyli na dziewiątej lokacie.
W klasyfikacji generalnej będzińskiego zlotu ekipa KRS TKKF „Hutnik” zajęła 19 miejsce, w badmintonie miejsca 5-8, w brydżu – 9.
Mistrzostwa weteranów
Grupa zawodników TKKF „Hutnik” wystąpiła także 6 czerwca w Ropczycach w XXX Mistrzostwach Polski Weteranów w Badmintonie. W kategorii najstarszej 65+ tytuł wicemistrzowski wywalczył 73-letni Jan Toczek, przegrywając z najstarszym uczestnikiem Jerzym Grzybowskim z Warszawy. Zajął także drugie miejsce w grze podwójnej w kategorii 60+. W kategorii 45+ w grze mieszanej Jarosław Ociepa z Małgorzatą Woźniak zajęli trzecie miejsce. Natomiast w kategorii weteranek najmłodszych trzecie miejsce w grze podwójnej wywalczyła Justyna Knysak z Marią Koba z Płocka, a w grze mieszanej została mistrzynią w parze z Jerzym Dołchanem z Warszawy. W turnieju uczestniczyły 43 osoby. Jan Toczek zaliczył 28 start w mistrzostwach (był m.in. na pierwszych w Słubinie k. Bydgoszczy w 1976 r.).