Cenne zwycięstwo Skry w Niepołomicach!

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze beniaminka Fortuna 1.Ligi – Skry Częstochowa na wyjeździe z Puszczą Niepołomice w spotkaniu 16.Kolejki. Częstochowianie to spotkanie wygrali 2:1 a bramki zdobyli: Mikołaj Kwietniewski i Adam Mesjasz. Honorowe trafienie dla niepołomiczan uzyskał wychowanek AŠK Interu Bratysława, Słowak – Erik Čikoš.

Wielką radość swoim kibicom sprawili na początek pierwszego listopadowego weekendu podopieczni Jakuba Dziółki. Jednak pierwsi gola w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. W 29.minucie meczu przerwana została niestety świetna seria Mateusza Kosa bez puszczonej bramki. Gospodarze wyszli na prowadzenie po tym jak piłkę tuż przy słupku w bramce umieścił Erik Čikoš wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Ta strata gola podziałała bardzo mobilizująco na piłkarzy Skry Częstochowa. Najlepszą okazję ku temu miał w 37. minucie Mikołaj Kwietniewski, który z rzutu wolnego z około 20.metrów pocelował idealnie pod poprzeczkę. Na nasze nieszczęście z największym trudem gospodarzy wyratował Gabriel Kobylak!

Do zakończenia pierwszej części spotkania częstochowianie nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Na drugą połowę piłkarze Skry Częstochowa wyszli z dużym animuszem. Już w 48.minucie Piotr Nocoń umieścił piłkę w bramce, ale kolejny raz sędzia po weryfikacji VAR dopatrzył się zawodnika Skry.

Chwilę później sędzia Włodzimierz Bartos z Łodzi nie miał już wątpliwości dyktując rzut karny dla Skry Częstochowa  po ewidentnym faulu na  Piotrze Noconiu! VAR w końcu okazał się sprzymierzeńcem częstochowian i w 54. minucie Mikołaj Kwietniewski pewnym strzałem z “jedenastki” nie dał żadnych szans wychowankowi Zgody Zarszyn, Gabrielowi Kobylakowi!

Dokładnie 180.sekund później podopieczni Jakuba Dziółki wyszli na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali już do zakończenia spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki tuż przy słupku skierował Adam Mesjasz.

Do samego końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i tym samym Skra Częstochowa pokonała na wyjeździe MKS Puszczę Niepołomice, 2:1 w spotkaniu 16.Kolejki Fortuna 1.Ligi. Dla podopiecznych Jakuba Dziółki było to drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo! Skra Częstochowa ma na swoim koncie już 20.punktów.

Kolejne ligowe spotkanie piłkarze Skry Częstochowa rozegrają w niedzielę, 14.listopada br. O godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębiem – Zdrój. Początek meczu wyznaczono na godzinę 18:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej 14b. W zespole z Jastrzębia – Zdroju występuje były zawodnik Skry, Daniel Rumin. Mecz “na żywo” pokaże Polsat Box Go.

05.11.2021, g.18:00: Niepołomice (Stadion Miejski) :

MKS Puszcza Niepołomice – KS Skra Częstochowa 1:2, (1:0),

1:0: Čikoš 29′

1:1: Kwietniewski 54′ (k)

1:2: Mesjasz 57′

Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź). Żółte kartki: Stępień 56′ (faul) – Sajdak 2′ (faul), Kwietniewski 54′ (faul), Holik 71′ (faul).

MKS Puszcza Niepołomice: 1. Gabriel Kobylak – 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Konrad Stępień, 9. Rafał Boguski, 11. Emile Thiakane, 14. Jakub Serafin (kpt), 19. Sebastian Górski, 26. Bartosz Włodarczyk (65′ 10. Hubert Tomalski), 34. Oleksii Dytiatiev (88′ 21. Szymon Kobusiński), 30. Ivan Hladik (76′ 8. Piotr Mroziński), 77. Erik Čikoš . Trener: Tomasz Tułacz.

KS Skra Częstochowa: 33. Mateusz Kos, 4. Adam Mesjasz, 7. Piotr Nocoń (kpt), 8. Rafał Brusiło, 11. Mikołaj Kwietniewski (78 ‘23. Dawid Niedbała), 15. Kamil Lukoszek, 17. Krzysztof Napora, 20. Szymon Szymański, 25. Przemysław Sajdak (69′ 6. Marcin Stromecki), 27. Mariusz Holik, 37. Kamil Wojtyra (69′ 9. Maciej Mas). Trener: Jakub Dziółka.