Wystawa z błyskiem w oczach


W gościnnych progach Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 15 maja br. miał miejsce wernisaż wystawy „Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów…”. Licznie przybyłych gości powitali: autorka Żaneta Wójcik i dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski. Wieczór wernisażowy uświetnił muzyczny recital Krzysztofa Niedźwieckiego.

Ekspozycję tworzą dwadzieścia cztery obrazy – portrety kobiet. – To kobiety, które spotkałam na swojej drodze, które mają dla mnie osobisty kontekst. Każda jest inna, w innym nastroju – przeważnie w nostalgicznym, pełny zadumy czy nawet smutku. W pewnym sensie są odzwierciedleniem moich przeżyć – mówi Żaneta Wójcik. Charaktery kobiet dopowiada malarska opowieść, pełna metafor i symboliki, a ich wspólną cechą obrazów jest złote tło.

Wystawę malarską „Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów…” w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można oglądać do 15 czerwca.

Żaneta Wójcik – nauczycielka, malarka. Odznaczona medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Zasłużony dla kultury polskiej”. Autorka wielu ilustracji m.in. do książek i tomów poezji ks. Jana Twardowskiego.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *