SIATKÓWKA. Dwie wygrane w Tomaszowie Mazowieckim

Choć AZS Częstochowa poniósł w nie najlepszym stylu porażki z Lechią Tomaszów Mazowiecki w dwóch pierwszych finałowych starciach siatkarskiej 1. Ligi, nie zniechęciło to „Akademików” do walki o najwyższe cele.

Częstochowianie w dniach 7-8 kwietnia odpłacili się z nawiązką swoim rywalom, wygrywając dwa kolejne pojedynki na wyjeździe. W obydwu potyczkach widać było, że podopieczni Krzysztofa Stelmacha wyciągnęli lekcję ze spotkań pod Jasną Górą. W sobotnim pojedynku goście zwyciężyli 3:0. Poszczególne rozegrane sety były zacięte, jednakże za każdym razem częstochowianie na czele z Bartoszem Krzyśkiem w końcówkach wypracowywali sobie bezpieczne przewagi, które ostatecznie doprowadzały do pewnych wygranych. W dwóch pierwszych partiach „biało-zieloni” pokonali gospodarzy 25:21, zaś w trzeciej, ostatniej, 25:20.
Więcej emocji przysporzył niedzielny pojedynek. Lepiej rozpoczął się on dla przyjezdnych, którzy po zaciętej wstępnej fazie pierwszego ostatecznie zwyciężyli 25:21. Niestety, w następnej odsłonie na parkiecie całkowicie dominowali miejscowi głównie za sprawą Bartłomieja Neroja i Michała Błońskiego. Skuteczna gra w ataku i na zagrywce drużyny Lechii spowodowała, że w drugim secie AZS poległ 16:25. Istny horror kibice zgromadzeni w Hali Sportowej ZSP nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim obejrzeli w trzeciej odsłonie. Gracze Lechii byli już o krok od zwycięstwa, bowiem prowadzili 24:21. Nie wykorzystali jednak ani jednej piłki setowej i po dramatycznej końcówce siatkarze AZS-u wygrali 32:30. Podbudowani wygraną w trzecim secie częstochowianie w czwartej odsłonie poszli za ciosem pokonując w niej rywali 25:19. Cały mecz zakończył się zwycięstwem 3:1 dla AZS-u Częstochowa.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS Częstochowa 0:3 (21:25, 21:25, 20:25)

Lechia: Neroj, Błoński, Buniak, Gutkowski, Frąc, Toma, Ogórek (libero) oraz Kącki, Musiał, Miniak, Janikowski i Obermeler
AZS: Szczurek, Krzysiek, Stolc, Bućko, M’Baye, Szaniawski, Koziura (libero) oraz Macheta (libero) i Magnuszewski

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS Częstochowa 1:3 (21:25, 25:16, 30:32, 19:25)

Lechia: Musiał, Neroj, Błoński, Gutkowski, Buniak, Toma, Ogórek (libero) oraz Kącki, Janikowski, Miniak, Frąc i Obermeler
AZS: Szczurek, Krzysiek, Stolc, Bućko, Szaniawski, M’Baye, Koziura (libero) oraz Macheta (libero), Magnuszewski, Rećko, Siwicki i Busch