Norwid zbroi się na Plus Ligę


Awansując do Plus Ligi Exact Systems Norwid Częstochowa w dniu 18 maja zakończył sezon 2022/2023. Po wywalczeniu przepustki do najwyższej klasy rozgrywkowej, pod Jasną Górą zdawali sobie jednak sprawę, że czekać ich będzie nie mniej trudny okres transferowy.

Jeszcze w trakcie minionych pierwszoligowych rozgrywek „Błękitno-Granatowi” zdecydowali się na przedłużenie umów z kilkoma swoimi dotychczasowymi graczami. Mowa o Rafale Sobańskim, Tomaszu Kowalskim, Damianie Kogucie i Bartoszu Schmidt’cie. Zaraz po sezonie do tego grona dołączyli Sho Takahashi oraz Krzysztof Gibek.

Mało tego, 2 czerwca, „świeżo upieczony” beniaminek Plus Ligi poinformował o pozyskaniu zupełnie nowego zawodnika w swoich szeregach. Jest nim 21-letni Norweg, Oskar Espeland. Młody przyjmujący w swojej karierze ma za sobą występy w takich drużynach jak m.in. Toppvolley Norge, Torvastad IL czy GREENYARD Maaseik. Skandynaw uznawany jest za wschodzącą gwiazdę norweskiej siatkówki. – W zakończonych rozgrywkach grałem w swoim macierzystym klubie w Norwegii, gdzie zostałem najlepszym przyjmującym ligi. Przed sezonem 2022/23 byłem na testach w Norwidzie i wróciłem z nich zadowolony. Wiem, że to dobry klub, który stawia na młodych siatkarzy takich jak ja, a Częstochowa to miasto, w którym będę mógł cieszyć się życiem. Na razie nie wiem zbyt wiele o Polsce, byłem tu tylko kilka razy, ale wiem, że to mocny siatkarsko kraj dlatego jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł zagrać w tak silnej lidze jaką jest Plusliga – powiedział na łamach ksnorwidczestochowa.pl Espeland.

Następnie przygodę z Norwidem postanowił kontynuować Mateusz Borkowski. Popularny „Boro” w niedawno zakończonej Tauron 1. Lidze zdobył w sumie 301 punktów. – Cieszę się, że w kolejnym sezonie nadal będę bronił barw Norwida Częstochowa. Bardzo chciałem, aby do mojego rodzinnego miasta wróciła Plusliga i dzięki Naszym wspólnym staraniom osiągnęliśmy ten wymarzony cel. Na pewno jedną z kluczowych kwestii podjęcia mojej decyzji o pozostaniu w Częstochowie była wyjątkowa atmosfera, która panuje w drużynie oraz w całym klubie. Z niecierpliwością czekam już na rozpoczęcie nowego sezonu – stwierdził dla oficjalnej strony częstochowskiego klubu Borkowski.

To nie koniec ruchów transferowych na sezon 2023/2024, o czym w rozmowie z nami zapowiadał już Lesław Walaszczyk, wiceprezes firmy Exact Systems. Cały wywiad można przeczytać tutaj: https://gazetacz.com.pl/leslaw-walaszczyk-wiceprezes-exact-systems-wychodzilismy-z-zalozenia-ze-bedziemy-cieszyc-sie-z-kazdego-zwyciestwa/.

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *