Remis w pojedynku Braci Kun!

Raków Częstochowa zremisował w niedzielę (02.10.2022) na wyjeździe z RTS Widzewem Łódź 0:0 w spotkaniu 11.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Niedzielne spotkanie Widzewa Łódź z Rakowem Częstochowa było szczególne dla…obydwu braci Kunów. W drużynie gospodarzy wystąpił Dominik Kun a w Rakowie…Patryk Kun.

Pierwszą groźną sytuację do zdobycia gola stworzyli sobie gospodarze. W 2.minucie meczu przed polem karnym, około 20.metrów od bramki Vladana Kovacevicia, Zoran Arsenić sfaulował Juliusza Letniowskiego. Będący najbliżej całej sytuacji – arbiter główny, Pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, kapitana Rakowa Częstochowa napomniał żółtą kartką. Dla Chorwata był to już czwarty, żółty kartonik w tym sezonie co oznacza, że nie wystąpi On w czwartkowym (06.10.2022), zaległym, wyjazdowym spotkaniu 2.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, z Piastem Gliwice.

Stały fragment gry w 3.minucie meczu egzekwował sam poszkodowany, jednak po strzale wychowanka Lechii Gdańsk piłka trafiła w częstochowski mur. Z upływem czasu pierwszej części gry  rosław przewaga Rakowa na boisku przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 138.

W 5.minucie wysoko, nad bramką Henricha Ravasa uderzał Władysław Koczerhin. Jednak najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 23,minucie, Fabian Piasecki. Napastnik Rakowa otrzymał idealną piłkę od Iviego Lopeza i mając przed sobą tylko bramkarza, który swoje pierwszej kroki stawiał w FK Senicy…fatalnie spudłował, strzelając obok lewego słupka bramki gospodarzy!

Pod koniec pierwszej części spotkania swoje dwie okazje miał Patryk Kun. Najpierw “atomowe uderzenie” zawodnika Rakowa nad bramką sparował golkiper Widzewa, a tuż przed przerwą po strzale wślizgiem Patryka Kuna, piłka trafiła w słupek! Tym samym obydwie drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej odsłonie nadal przewagę na boisku posiadali podopieczni Marka Papszuna. Częstochowianie co prawda w 50.minucie zdobyli gola, jednak przy strzale Iviego Lopeza, Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej. Tuż przed zakończeniem spotkania swoje dwie groźne sytuacje stworzyli sobie gospodarze. Najpierw w 90.minucie uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego obronił Vladan Kovacević. Następnie w drugiej minucie czasu doliczonego w sytuacji sam na sam z Jordim Sánchezem Ribasem znów lepszy okazał się golkiper Rakowa, który uderzenie wychowanka Unió Atlètica d’Horta sparował przed siebie!

Raków Częstochowa tym samym zremisował na wyjeździe z RTS Widzewem Łódź 0:0 w spotkaniu 11.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Taki rezultat sprawia, że częstochowianie mają na swoim koncie 20.punktów i plasują się w tabeli, na czwartej lokacie. Podopieczni Marka Papszuna tracą do lidera, szczecińskiej Pogoni zaledwie…jeden punkt!

W najbliższy czwartek, 6.października br. w zaległym spotkaniu 2.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z GKS Piastem Gliwice. Gliwiczanie z dorobkiem zaledwie jedenastu punktów plasują się w ligowej tabeli, na bardzo dalekiej, czternastej lokacie.

Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach przy ulicy Okrzei 20. Początek meczu o godzinie 20:45. Spotkanie “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 20:25.

02.10.2022, g.17:30: Łódź (Stadion RTS Widzewa) :

RTS Widzew Łódź – RKS Raków Częstochowa 0:0

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Arsenić 2′ (faul), Nowak 16′ (faul) – obaj Raków. W 68.minucie meczu żółtą kartką został napomniany trener Widzewa Łódź, Janusz Niedźwiedź. Widzów: 17 408.

RTS Widzew Łódź: 26.Henrich Ravas – 23.Paweł Zieliński, 95.Patryk Stępiński (kpt) (90+2′ 4.Mateusz Żyro), 5.Serafin Szota, 23.Martin Kreuzriegler, 7.Mato Miloš (65′ 8.Karol Danielak), 29.Łukasz Zjawiński (57′ 19.Bartłomiej Pawłowski), 22.Dominik Kun, 25.Marek Hanousek, 10.Juliusz Letniowski (65′ 20.Patryk Lipski), 9.Jordi Sánchez Ribas (90+2′ 18.Mateusz Kempski).

Rezerwowi: 72.Vasyl Vasylyovych Lytvynenko – 3.Bożidar Brankow Czorbadżijski, 21.Jakub Sypek, 77.Kristoffer Normann Hansen.

Trener: Janusz Niedźwiedź.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 7.Fran Tudor, 24.Zoran Arsenić (kpt), 4.Efstrátios Svárnas, 71.Wiktor Długosz (46′ 22.Deian Sorescu), 66.Ioánnis Giannis Papanikoláou (85′ 8.Ben Lederman), 30.Władysław Koczerchin, 27.Bartosz Nowak (63′ 17.Mateusz Wdowiak), 11.Iván López Álvarez „Ivi López” (90+2′ 9.Sebastian Musiolik), 23.Patryk Kun, 99.Fabian Piasecki (63′ 21.Vladislavs Gutkovkis).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 2.Tomáš Petrášek, 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren, 14.Daniel Szelągowski.

Trener: Marek Papszun