Czy “trzynastka” będzie szczęśliwa dla Skry Częstochowa?


W najbliższą niedzielę, 9.października br. drużyna częstochowskiej Skry zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy w 13.serii gier o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi. Początek meczu o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Tychach przy ulicy Edukacji 7. Obiekt posiada 15 150 miejsc i wszystkie są siedzące. Mecz “na żywo” pokaże Platforma Polsat Box Go, natomiast tekstową relację LIVE przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebooku.

Obydwie drużyny w ligowej tabeli dzieli zaledwie…jeden punkt. Najbliższy ligowy rywal podopiecznych Jakuba Dziółki zespół tyskiego GKS-u do tej pory zgromadził na swoim koncie 15.punktów i plasuje się w ligowej tabeli na dwunastej pozycji. 

Ekipa prowadzona przez Dominika Nowaka w tym sezonie przed własną publicznością zdobyła siedem punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. W ostatniej serii gier rozegranej przed tygodniem, w sobotę 1.października br. GKS Tychy przegrał na wyjeździe ze spadkowiczem z PKO Bank Polski Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna, 2:3. 

Natomiast Skra Częstochowa w bieżącej pierwszoligowej kampanii po 12.kolejkach spotkań uzbierała dotychczas 14.punktów. Częstochowianie zajmują w tabeli czternastą lokatę a grając w delegacji, w tym sezonie dwukrotnie zwyciężyli, raz zremisowali i ponieśli aż trzy porażki. W ostatniej kolejce, która odbyła się w sobotę, 1.października br. zespół Skry Częstochowa przegrał 0:1 z GKS-em Katowice. Spotkanie zostało rozegrane na GIEKSA Arenie w Bełchatowie.

W drużynie GKS-u Tychy występuje były zawodnik częstochowskiej Skry, 25-letni napastnik, Daniel Rumin. Zawodnik ten w rundzie jesiennej obecnego sezonu rozegrał w tyskiej drużynie 10.spotkań i zdobył w nich dwa gole. Łącznie na boisku spędził 775.minut.

Arbitrem głównym spotkania GKS-u Tychy ze Skrą Częstochowa będzie 27-letni Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Kadra GKS-u Tychy na rundę jesienną sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Adrian Odyjewski, Konrad Jałocha, Kacper Dana, Adrian Kostrzewski.

Obrońcy: Petr Buchta (Czechy), Maciej Mańka, Nemanja Nedić (Czarnogóra), Krzysztof Wołkowicz, Krzysztof Machowski, Kamil Szymura, Konrad Pipia, Dominik Połap.

Pomocnicy: Marcin Kozina, Aleksander Biegański, Jan Biegański, Antonio Domínguez Sacramento (Hiszpania), Michał Ploch, Mateusz Radecki, Wiktor Żytek, Kamil Kargulewicz, Miłosz Pawlusiński, Natan Dzięgielewski, Mateusz Czyżycki.

Napastnicy: Daniel Rumin, Gracjan Jaroch, Tomáš Malec (Słowacja), Patryk Mikita.

Przybyli:

Aleksander Biegański – GKS II Tychy

Jan Biegański – KS Lechia Gdańsk

Petr Buchta – MFK Karviná

Antonio Domínguez Sacramento – ŁKS Łódź

Adrian Kostrzewski – GKS Górnik Łęczna

Patryk Mikita – OKS Stomil Olsztyn

Konrad Pipia – GKS II Tychy

Michał Ploch – GKS II Tychy

Mateusz Radecki – RKS Radomiak Radom

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Dominik Nowak

Asystenci trenera: Przemysław Pitry, Łukasz Biliński

Trener bramkarzy: Andrzej Bledzewski

Kierownik drużyny: Grzegorz Kiecok

Masażyści: Kamil Drabik, Dawid Wawrzko

Lekarz klubowy: Grzegorz Nocoń

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: GKS Tychy 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *